Jump to content

Radno vrijeme


nimarmat

Preporučene objave

Molim pomoć. Radim u jednoj firmi gdje mi se ukupan broj radnih sati zbraja i prikazuje kao prosječno radno vrijeme, a iznosi 40 sati tjedno, dakle puno radno vrijeme. Znači, radim 2 dana po 6 sati dnevno, 2 dana po 5 sati, 1 dan 6 sati , 1 dan 12 sati i onda imam slobodan dan.

kad se to sve zbroji kroz radni tjedan imam 40 sati. Međutim, imam li pravo zahtjevati od poslodavca da mi na dan kada radim 12 sati plati 8 redovno + ostala 4 prekovremeno ili on ipak ima pravo zbrajati babe i žabe pa mi na taj način isplaćivati 40 redovnih sati ili bi trebao plaćati 36 redobnih + 4 prekovremena ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 46. st. 1. Zakona o radu -

 

"Ako dnevni i tjedni raspored radnog vremena nije određen propisom, kolektivnim ugovorom, sporazumom sklopljenim između radničkog vijeća i poslodavca ili ugovorom o radu, o rasporedu radnog vremena odlučuje poslodavac pisanom odlukom."

 

Da , to znam i sama, mene samo zanima plaćanje...tako bi recimo poslodavac koji umjesto satnice isplaćuje dnevnicu mogao zahtjevati da tjedan od 40 radnih sati odradim u 2 dana po 20 h..ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U članku iza navedenog 46-og imate o preraspodjeli radnog vremena

Zakon o radu čl. 47 st. 3:

"Preraspodijeljeno radno vrijeme ne smatra se prekovremenim radom."

Postoje i ograničenja (st. 10, 11) za maloljetnike, trudnice, samohrane roditelje...

 

2 dana po 20h - čl. 53 spominje dnevni odmor od 12 sati (st. 1) odn. 8 sati (st. 2).

 

Novi ZOR će donijeti neke promjene, moguće i manja prava radnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija