Jump to content

Definicija kućanstva po Zakonu o socijalnoj skrbi


pr1nceza

Preporučene objave

Lijep pozdrav i unaprijed hvala svima na pomoći :)

 

Zanima me kako se u praksi definira kućanstvo kada se radi o obiteljskoj kući u kojoj žive dvije zajednice osoba...

 

Naime, otac i nevjenčana mu supruga žive na katu kuće i prijavljeni su kao zasebno kućanstvo, na osnovu toga primaju socijalnu pomoć, dok u prizemlju žive baka i stric. Ocu po ostavinskoj pripada 1/6 kuće.

 

Kuća ima jedan ulaz, jedan sanitarni čvor u prizemlju (to znam da je bilo bitno za opskrbninu dok je to spadalo pod MORH, jer mu je opskrbnina odbijena na temelju toga što kat nema svoj sanitarni čvor te stoga po njima nije tvorio zasebno kućanstvo), a na kat se dolazi stepenicama iz hodnika, tj predsoblja, a ne izvana. Otac plaća dio režija po kontrolnim brojilima koje je sam postavio (nisu službeno razdijeljene režije).

 

Zakon o socijalnoj skrbi u članku 4. stavak 2 kućanstvo definira na slijedeći način:

Kućanstvo je obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno žive i podmiruju troškove života bez obzira na srodstvo.

 

E sad, zanima me može li socijalna služba u nekakvoj inspekciji zaključiti da njih dvoje nisu zasebno kućanstvo zbog te im ukinuti prava i možebitno zahtijevati povrat sredstava, obzirom da je ovo "zajedno žive i podmiruju troškove života" prilično nedefiniran pojam, a niti je kuća fizički odijeljena na dva dijela niti su režije službeno razdijeljene?

 

hvala još jednom :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija