Jump to content

Izračun prosjeka naknade plaće


brane484

Preporučene objave

Poštovani, molim hitan odgovor ili mišljenje. U sudskom sporu sam sa poslodavcem, dokazivanje nezakonitog otkaza (tehnološki višak, poslovno uvjetovani otkaz). Sutkinja je zakazala završno ročište za 07.07.14. na kojem bih trebao istaknuti potraživanja koja imam prema poslodavcu na način da tražim isplatu svih zaostalih plaća od pravomočnosti otkaza do dana vračanja na rad. Pošto su mi zadnjih par naknada plaća bile isprekidane bolovanjima, godišnjim i otkaznim rokom te su neke isplate išle na teret HZZO-a, molim info koju svotu moram staviti kao zahtjev za nadoknadu plaća. Dali je to bruto svota iz ugovora o radu, prosjek zadnje tri bruto plaće prije uručenog otkaza o radu ili prosjek zadnje tri plaće nakon što je otkaz postao pravomoćan (kao što sam ranije naveo, ovaj zadnji je isprekidan bolovanjima, Go i otkaznim rokom pa je znatno nepovoljniji od prethodna dva). Napominjem da mi je poslodavac isplatio otpremninu računajuči ju kao 1/3 prosjeka zadnje tri plaće isplaćene prije uručenog mi otkaza ugovora o radu, dakle za mene najpovoljnijoj varijanti. Dali i ja mogu tako postaviti tražbinu? Veliko hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija