Jump to content

Rad za opće dobro


Gobi

Preporučene objave

Moram državi vratiti 30k kn jer sam kao policajac osuđen radi zlouporabe položaja i ovlasti (priznao sam djelo da se riješim sudova). Sad, osoba prema kojoj sam postupao je tužila državu i dobila odštetu u navedenom iznosu, da bi nakon toga ODO mene tužilo radi naknade štete. Zanima me da li mogu to odraditi pošto sam trenutno nezaposlen i koji je točno postupak? Zahtjev za prisilnu naplatu je sad na fini. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovih 30.000,00 kuna koje ste dužni vratiti, predstavljaju kaznenim djelom protupravno stečenu imovinsku korist, koju nitko ne može i ne smije zadržati.

 

Ova naknada štete koju DORH potražuje od vas predstavlja regresnu odgovornost za saniranje štete koju ste prouzročili državi, nečasnim i nezakonitim obavljanjem svoje dužnosti, kao službena osoba predstavljajući državu.

 

Ni jedno ni drugo nisu kazneno-pravne sankcije, a jedino je glede kazneno-pravnih sankcija moguće odrediti rad za opće dobro, koji zapravo predstavlja specifičan način izvršenja kazneno-pravne sankcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovih 30.000,00 kuna koje ste dužni vratiti, predstavljaju kaznenim djelom protupravno stečenu imovinsku korist, koju nitko ne može i ne smije zadržati.

 

Ova naknada štete koju DORH potražuje od vas predstavlja regresnu odgovornost za saniranje štete koju ste prouzročili državi, nečasnim i nezakonitim obavljanjem svoje dužnosti, kao službena osoba predstavljajući državu.

 

Ni jedno ni drugo nisu kazneno-pravne sankcije, a jedino je glede kazneno-pravnih sankcija moguće odrediti rad za opće dobro, koji zapravo predstavlja specifičan način izvršenja kazneno-pravne sankcije.

 

Ta lova za što me ODO tereti predstavlja isplaćenu odštetu koju je država isplatila po privatnoj tužbi. Znači nema odrađivanja, morat ću nekako platit, a kamate idu dok se ne plati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija