Jump to content

Obustavljanje alimentacije i neisplata iste


Crispies

Preporučene objave

Pozdrav,

 

tražila sam ovakvu ili barem sličnu temu koja obuhvaća moju situaciju, ali nisam naišla na nikakav konkretan odgovor. Bila bih zahvalna svima koji bi mi dali nekakvu konkretnu informaciju jer zaista ne znam što da mislim više.

 

1. Alimentacija mi je otpočetka godine smanjena. S obzirom da se iznos automatski skida s očevog računa i prebacuje na moj, sumnjam da je on nekako mogao utjecati na to (radi se o umirovljeniku), pa sad, radi li se o nekakvoj grešci ili su svima smanjivali alimentaciju?

 

2. Nije mi isplaćena alimentacija već drugi put ove godine. Mogu li poduzeti išta po pitanju toga?

 

I treće:

 

trebala bih početi raditi uskoro i za dotični posao trebam imati otvoren žiro - račun. Ono što me zanima jest, hoće li mi trajno obustaviti alimentaciju, tj. oduzeti je, ako počnem dobivati primanja (radi se o poslu na polju, konkretno).

 

Još jednom, unaprijed hvala, svaki odgovor je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče ukidanja alimentacije zbog zaposlenja,za to nisam sigurna ali ću još provjeriti pa javim ako doznam,a u vezi smanjivanja i neisplate možete napraviti sljedeće: budući da se radi o trajnom nalogu na očevu mirovinu,možete otići u mirovinsko i pitati što se točno događa s tom alimentacijom,oni će Vam izići u susret ako im objasnite o čemu se radi,a nadležno je mirovinsko ovisno o mjestu stanovanja oca. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče ukidanja alimentacije zbog zaposlenja,za to nisam sigurna ali ću još provjeriti pa javim ako doznam,a u vezi smanjivanja i neisplate možete napraviti sljedeće: budući da se radi o trajnom nalogu na očevu mirovinu,možete otići u mirovinsko i pitati što se točno događa s tom alimentacijom,oni će Vam izići u susret ako im objasnite o čemu se radi,a nadležno je mirovinsko ovisno o mjestu stanovanja oca. Sretno!

 

Ajde napokon netko xD. Što se tiče zaposlenja i primanja alimentacije, zvala sam u Centar za socijalnu skrbu, pravnik koji ondje radi rekao je da mi je dopušteno zaposliti se bez obzira na to što primam alimentaciju. Držim ga za riječ xD.

 

Što se tiče neisplate alimentacije, zvala sam mirovinsko i čovjek mi je dao broj likvidatora. Dalje nisam htjela zvat jer najiskrenije nemam pojma što likvidator radi, tj. što bi on konkretno mogao učiniti po pitanju toga.

 

Usput, ja se ovog ljeta ispisujem sa sadašnjeg fakulteta i upisujem drugi (redovan studij), ja i dalje imam pravo na alimentaciju (barem mi je tako rečeno, ali za svaki slučaj pitam ako netko zna)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Likvidator radi na konkretnom slučaju ustezanja dijela primanja, odnosno on je taj koji je najupućeniji u podatke oko iznosa koji se izdvaja s mirovine bilo zbog naplate alimentacije ili kakve ovrhe ili nečeg sličnog, tako da slobodno nazovite taj broj, on će Vam znati objasniti iz kojeg razloga je alimentacija neisplaćena i smanjena. Koliko znam, dokle god se redovno školujete imate pravo na alimentaciju pa čak i ako nešto zarađujete, jer pretpostavljam da je riječ o manjem iznosu. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija