Jump to content

pomoć vezana za alimentaciju


vlatkica123

Preporučene objave

Razvela sam se od bivšeg supruga 2006 godine. U braku smo imali dvoje djece koji su ostali živjeti samnom. Sad imaju 11 i 10 godina.

Presudom je odlučeno tada da on plaća 25% po djetetu, znači 50% od plaće za oboje. U to vrijeme on je imao malenu plaću, tako da je alimentacija bila 1350 kn.

U drugom je braku je kasnije dobio dvoje djece. Njegova plaća je sada oko 5000 kn. I njegova supruga je u radnom odnosu.

Dok traje škola, znači od 9 do 6 mjeseca dogovorom mi daje 300 kn zbog dječjih aktivnosti na koje idu.

Ja sam u radnom odnosu. Plaća mi je 2400 kuna.

Mene sada zanima ako mi netko može odgovoriti da li je to realan iznos koji on nama plaća, imamo li mi pravo na višu alimentaciju ili on ima pravo na smanjenje alimentacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tako dugo dok prethodna odluka nije izmijenjena - ista vrijedi. Doduše, ove nove okolnosti na njegovoj strani daju mu pravo na smanjenje, ali ga mora zatražiti, ne može on arbitrarno jednog dana odlučiti plaćati manje. Vi, s druge strane, imate pravo i dužnost zaštititi interese djece, jer uzdržavanje je njihovo pravo i ničije drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija