Jump to content

Zagrebačke tržnice


Tig@r

Preporučene objave

Moje poštovanje.

Može li mi netko malo protumačiti zakon.

Naime, supruga i ja smo proizvođači ekološkog povrća i svoju robu prodajemo na Zagrebačkoj tržnici „Dolac“. Od tržnica smo dobili obavijest slijedećeg sadržaja:

„Poštovani, ovim putem Vas obavještavamo da su na snagu stupile izmjene Zakona o trgovini, te da su nositelji i/ili članovi obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava po istome dužni, sukladno članku 16. Zakona o trgovini, svakodnevno voditi evidenciju robe i istu imati sa sobom na prodajnom mjestu u slučaju kontrole od strane nadležnih tijela.“

Članak 16. mijenja se i glasi:

 

»(1) Trgovac mora nadležnom inspektoru osigurati podatke o stanju robe u prodajnom objektu na temelju pisanih isprava ili elektroničkog zapisa o nastalom poslovnom događaju iz kojih se može spoznati poslovni događaj. Isprave o robi u prodajnom objektu moraju imati osobito podatke o:

– imenu ili nazivu dobavljača,

– broju i nadnevku isprave o zaduženju ili razduženju robe,

– nazivu, mjernoj jedinici i količini robe,

– prodajnoj cijeni robe,

– promjeni prodajne cijene robe,

– zaduženju za vlastitu robu.

(2) Stavak 1. ovoga članka odgovarajuće se odnosi i na osobe iz članka 5. stavka 1. ovoga Zakona.«.

Ne smatram se jako glup, ali ovo ne kužim

- Imenu ili nazivu dobavljača

Znači li ovo da na komad papira moram napisati: „Dobavljač OPG Židanić Mihaljević“ iako je i proizvođač i prodavač isti!?

- broju i nadnevku isprave o zaduženju ili razduženju robe,

Ovo mi je malo glupo. Trebam li ovdje napisati datum i broj gdje ja kao suprug, zadužujem svoju suprugu, koja je ujedno i nositelj OPG-a, sa određenom količinom povrća?

 

- nazivu, mjernoj jedinici i količini robe,

Ako ovdje u naziv mogu napisati „povrće“, onda je ok, ali ako moram pisati poimence svaki dan vrstu povrća i prije utovara u kombi izvagati sve, onda je to već malo kompliciranije.

- prodajnoj cijeni robe,

To nije nikakav problem, jer već nam je ionako nametnuto da na svakom artiklu moramo imati cijenu.

- promjeni prodajne cijene robe,

Ni ovo nije problem jer i to nam je već prije nametnuto Problem je ako ti svi podaci moraju biti na jednom listu papira i za svaku promjenu pisati novi list papira sa svim stavkama.

- zaduženju za vlastitu robu.

E ovo mi je skroz nejasno, ili je to isto ono gdje ja suprug zadužujem svoju suprugu …

Molim Vas neka mi netko pomogne ako zna. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija