Jump to content

Povrat pogrešno uplaćenih sredstava u Proračun RH?


moses

Preporučene objave

Poštovani,

 

može li se i na koji način zatražiti povrat greškom uplaćenog iznosa u državni proračun? Naime uplatila sam određeni iznos u proračun putem opće uplatnice u poštanskom uredu, iako nisam trebala jer mi je isto to već naplaćeno u sklopu određenog postupka.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registracija vozila. Naime, na MUPovim stranicama su upute da se određeni iznosi trebaju platiti općom uplatnicom i donijeti prilikom prve registracije, što smo i učinili. Poslije su nam to isto naplatili u STP jer po novom se to plaća tamo, sve na jednom mjestu.

Dakle dvaput smo platili.

U STP su mi rekli da se obratim FINI za povrat....mada ne znam kakve oni imaju veze. Srećom nije neki veliki iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Na katastru su mi rekli da će temeljem darovnog ugovora promijeniti podatke sa sestre na mene.

Plaćam li porez na taj darovni ugovor s obzirom da mi je to prva nekretnina gdje živim sa obitelji?

Da li ću i pri uknjižbi platiti porez s obzirom na navedenu okolnost, odnosno ako plaćam porez izgleda da ću ga platitii dava puta na darovani dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Biti ćete dužni platiti porez na promet nekretnina u visini od 5% vrijednosti darovane nekretnine.

 

Ne i porez na dar, obzirom je stupanjem na snagu Zakona o porezu na promet nekretnina, čl. 28. http://www.zakon.hr/z/69/Zakon-o-porezu-na-promet-nekretnina ukinuo odredbu čl. 6. http://www.zakon.hr/z/411/Zakon-o-financiranju-jedinica-lokalne-i-podru%C4%8Dne-%28regionalne%29-samouprave, u dijelu koji se odnosi na nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

slican slucaj kao i u naslovu...

greskom uplatio opcom uplatnicom troskove opcinskog suda radi uknjidzbe vlasnistva...

ali premda ne postoji trenutno poslovni broj slucaja....jer u biti se nije nista pokrenulo....

kome da se obratim za povrat novca?....na opcinskom sudu su mi rekli da premda sam uplatio drzavnom proracunu, oni nemaju nista s time, jer je postupak uknjidzbe vec proveden i uplacen, a ova naplata ne posjeduje nikakav broj ....

moram li se obratiti minist. financija ili minist. pravosudja? postoji li poseban obrazac za takve slucajeve? treba li pokrenuti neke dokazne radnje da se dvaput naplatilo navedene trskove ili pokrenuti postupak stjecanja bez osnova?

moze li se uplatnica ponistiti ako je proslo samo nekoliko dana?

hvala unaprijed

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija