Jump to content

udario sam psa - naplata osiguranja


omicito

Preporučene objave

Poštovani,

 

prije par dana sam bio u Splitu i na cestu mi je izletio pas i udario sam ga desnom stranom vozila. Stradao mi je prednji spojler na autu, šteta je poprilična budući da se radi o vozilu iz 1985. koje je sređeno da bude oldtimer kad dođe vrijeme za to.

Nisam vozio brzo budući da sam bio blizu raskrižja. Odmah su se skupili ljudi okolo, pitao sam zna li itko čiji je pas, nitko ništa ne zna, a dvojica su me počeli uvjeravati da ne zovem policiju jer ću "platit 1000 kuna za izlazak policije na uviđaj".

Policiju sam ipak zvao, na što mi je on rekao da "ako nemam kasko i ako ne znam tko je vlasnik, ne mogu ništa".

Muči me već ima par dana je li se tu moglo išta napravit? Jer, nije mi se činilo da je pas lutalica, bio je čist i uhranjen.

 

Hvala svima :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

prije par dana sam bio u Splitu i na cestu mi je izletio pas i udario sam ga desnom stranom vozila. Stradao mi je prednji spojler na autu, šteta je poprilična budući da se radi o vozilu iz 1985. koje je sređeno da bude oldtimer kad dođe vrijeme za to.

Nisam vozio brzo budući da sam bio blizu raskrižja. Odmah su se skupili ljudi okolo, pitao sam zna li itko čiji je pas, nitko ništa ne zna, a dvojica su me počeli uvjeravati da ne zovem policiju jer ću "platit 1000 kuna za izlazak policije na uviđaj".

Policiju sam ipak zvao, na što mi je on rekao da "ako nemam kasko i ako ne znam tko je vlasnik, ne mogu ništa".

Muči me već ima par dana je li se tu moglo išta napravit? Jer, nije mi se činilo da je pas lutalica, bio je čist i uhranjen.

 

Hvala svima :D

 

Pozdrav!

Da li je pas prilikom udarca pobjegao ili je uginuo od posljedice udarca. Zašto? Ako je pobjegao, možete slobodno sami sanirati štetu. Ako je uginuo, OSO su ili Vi trebali pozvati veterinara da se ustanovi vlasnik temeljem čipiranja kako je napisao G-man. Pas je imao ili možda ima ( nosi oko vrata ) ogrlicu sa privjeskom broja o cijepljenju protiv bjesnoće itd.

Treće: Ako je pas živ, dajte si truda i pratite nekoliko dana područje nezgode i saznat će te vlasnika...... Susjedi, normalno i najvjerojatnije da su znali vlasnika psa, a možda se i isti vlasnik nalazio među skupinom okupljenih.

Zakon o držanju i nadzoru životinja. Nažalost izvukli ste deblji kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zahvaljujem Vam na odgovorima.

Pas je pobjegao nakon udarca.

Trenutak nakon udarca je toliko cvilio da sam mislio da mu kotačem još uvijek stojim na šapi, no on je ležao i cvilio. Tek kad sam ja došao blizu njega, pobjegao je.

Budući da mi je Split udaljen 100 kilometara, nikako mi se ne isplati ići tražiti vlasnika.

Pretpostavljam da je se vlasnik nalazio među dvojicom starijh muškaraca koji su me nagovarali da ne zovem policiju. I što sam već naveo, rekli su mi da se izlazak policije plaća 1000 kuna, što je, naravno, glupost.

Štetu ću sanirati o vlastitom trošku, budući da bi me potraga za vlasnikom, a kasnije i privatna tužba protiv vlasnika vjerojatno koštala više nego sama sanacija štete.

Što ste i sami rekli, izvukao sam deblji kraj.

 

Hvala Vam od srca na odgovorima :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija