Jump to content

prijevara na građ.radovima


corsa

Preporučene objave

Poštovani,molim nekog tko se razumije u zakone da mi pojasni koja su mi prava i što mogu učiniti u mom slučaju.

izvođač građ.radova prevario me, pokupio 28000 kn i sad se ne javlja ,već kasni sa radovima tri mjeseca.

Imam sklopljen ugovor u kojem stoji da će započeti s radovima početkom 6 mjeseca,no taj ugovor nije ovjeren kod bilježnika,al ima pečat i potpis.

 

Što ću dobiti prijavom na policiju i dal uopće ima to smisla ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaprijetite izvođaču radova kojemu ste platili 28.000 kuna da ćete pokrenuti kaznenu prijavu zbog prijevare jer imate sklopljen ugovor. To šta nije ovjeren kod JB nije bitno jer je on svojim potpisom i pečatom obrta ili trgovačkog društva ovjerio ugovor. Da li u ugovoru stoji da ste mu isplatili 28.000 kuna za radove? I od početka 6 mjeseca do danas nije prošlo 3 mjeseca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,nije tri mjeseca,htio sam napisat,prošlo je tri mjeseci od sklapanja ugovora.

Svejedno hvala vam, malo ste mi uljepšali dan.

Zaprijetio sam mu jučer, no nema odgovora.

Sutra namjeravam podnijet prijavu na policiju.

Nakon prijeve, što dalje,kako če se to razvijati,po vašem mišljenju ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,to ću napraviti,no što mi je za činiti? Ja sam odlučio da mi on više ne treba?

što ako on nakon tog želi doči da započne s radom kako bi izbjegao prijavu,jer nakon što jednom započne s radom ja ga više ne mogu prijavit za prijevaru,a on će me 100% opet zavlačiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije podnošenja kaznene prijave, bilo bi oprtuno poštom preporučeno s povratnicom pozvati drugu stranu da, ili izvrši svoju obvezu ili vrati isplaćeno, sve u roku od 8 ili 15 dana, uz upozorenje kako u protivnom slijedi kaznena prijava.

 

Time ćete lakše dokazati da ste sa svoje strane pokušali sve da privolite drugu stranu na ispunjenje ugovora, a budući on to nije htio, postoji prijevarna namjera kod njega. Usmene kontakte je praktički nemoguće dokazati, osim vlastitim iskazom i iskazom, u pravilu pristranih, svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani ! Evo slušao sam vaš savjet i poslao mu pismo i povratnica je stigla.

No,u međuvremenu sam kontaktirao advokata koji me uputio na privatnu tužbu,zapravo prvo prijava pred tužbu koju sam platio 750 kn,kaže da u roku od osam dana treba vratiti pare ili će ga strpati u zatvor.

Zanima me, zašto advokat preporuča tužbu prije prijave DORH-u i policiji? !

 

Nije mu valjda bitna tužba zbog love koje će ubirati od vođenja procesa ?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, i ovaj put koji vam odvjetnik predlaže će isto dovesti do toga da vi uspijete, ali prema iskustvu, ukoliko dužnik ima sredstva da plati, prije će to učiniti ukoliko se u igru uključi DORH. Tada postoji vrlo dobra šansa da vam tužba uopće neće trebati.

 

Ali pričekajte istek roka koji ste im dali, pa ćete tada znati na čemu ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija