Jump to content

Usklađivanje mirovina


Forrester

Preporučene objave

U mirovini sam temeljem opće nesp. po ZOPHBDR-a od 1.2.2010.g. - kumulirani uzrok. E sad; nije mi jasno zašto mi se mirovina nije povećala ni lipe od listopada prošle godine, a civilni uzrok invalidnosti u invalidskoj mirovini iznosi 60%.

Može li netko to pojasniti?

To će ti se kontat tako tek od slijedeće godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega,ova vlada je donjela zakon o kojem mirovine donesene po posebnim uvjetima od 1mj. a koje su veće od 5 tisuća kuna smanjuju se za 10% a sve ostale u manjem iznosu -kumulirane miroveine ne podliježu povećanjeu i usklađenju ka što je to bila do sada 2 puta godišnje tj . kao i sve ostale civilne mirovine. Obećanje da će se dio koji je određen kao postotak civilnog dijela mirovine početi povećavati od sljedeće godine za sad je samo obećanje , tada bi eventualno mogli dobiti povećanje tog dijela kumulirane mirovine , Nadam se da sam ti popogao u objašnjenju ali to su i drugi kolege napisali.Nećemo na Ruski fronta ali će mo bankrotirati kao Grčka to je vjerovatnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grčka nije bankrotirala ali mi hoćemo

Grčka nije službeno bankrotirala jer nije proglasila bankrot zato što su članice EU uspjele se dogovoriti da joj daju zajam od 130 milijardi nazamislivih EURA-a.Ali prije toga je agencija" Standard and Poors "proglasila Grčke obveznice bezvrijednim što je bilo ravno bankrotu.Sve je postalo bezvrijedno u jednom trenutku.To sam mislio i tako je i bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grčka nije službeno bankrotirala jer nije proglasila bankrot zato što su članice EU uspjele se dogovoriti da joj daju zajam od 130 milijardi nazamislivih EURA-a.Ali prije toga je agencija" Standard and Poors "proglasila Grčke obveznice bezvrijednim što je bilo ravno bankrotu.Sve je postalo bezvrijedno u jednom trenutku.To sam mislio i tako je i bilo.

 

Ma to sve skupa nije vrijedno da se o tome raspravlja.Eno Argentina bankrotirala po 10-put i ona njihova predsjednica (na TV bilo)objašnjava narodu da se ništa nije promijenilo i da samo piče dalje,na što je pobrala aplauz i svi nazočni su se smijali ko ludi.Znači i s tim se živi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bogami ako ovako nastave ove naše političke lopuže ne piše nam se dobro,njima je dobro i biće im uvijek dobro a nama se ne piše dobro,država ide iz duga u dug,proizvodnje nema ,nije dobro nikako,mi smo definitivno najgluplji narod na svijetu,stvorili smo državu da bi nas pljačkalo i pravilo budalama par tisuća pohlepnjaka kojima nikad nije dosta,dobro je napisao jedan američki novinar: druge države imaju mafiju ,mafija u Hrvatskoj ima državu i to je istina,treba nam i gore mi ih biramo i dozvoljavamo da nam rade to što rade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija