Jump to content

proširenje djelatnosti u obrtu


crnakava

Preporučene objave

Poštovani, suprug ima registriran obrt taxi prijevoza. Ja sam po zanimanju odgojiteljica ( VŠS ) i imam svjedodžbu B2 razine poznavanja stranog jezika. Sada planiram pružati usluge privatne poduke za učenike ( prema NKD ostalo obrazovanje i podučavanje ) pa me zanima da li može suprug proširiti svoju djelatnost i zaposliti me. Kakva je procedura za realizaciju istog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovana,

Vaš suprug može proširiti svoju djelatnost i zaposliti Vas.

Naročito što ste stručna osoba za takvu djelatnost koja se doregistrira.

Slobodno neka otiđe do Ureda državne uprave, službe za gospodarstvo, gdje je osnovao obrt i neka izloži promjene koje želi izvršti - doregistracija nove djelatnosti uz zapošljavanje stručne osobe. Bit će potrebno ispuniti prijavu za upis u obrtni registar i priložiti presliku vaše svjedodžbe o stručnoj osposobljenosti, pristojba 150,00 kn uplatnica i 20,00 kn biljega, moguće i obrtnica (radi upisa nove djelatnosti), a moguće i druge isprave. To će vam sve reći djelatnik u Uredu. Zato je dobro prethodno se konzultirati.

Nakon kojih 15-tak dana, izdat će rješenje i možete početi s radom!

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Poštovani, suprug ima registriran obrt taxi prijevoza. Ja sam po zanimanju odgojiteljica ( VŠS ) i imam svjedodžbu B2 razine poznavanja stranog jezika. Sada planiram pružati usluge privatne poduke za učenike ( prema NKD ostalo obrazovanje i podučavanje ) pa me zanima da li može suprug proširiti svoju djelatnost i zaposliti me. Kakva je procedura za realizaciju istog?

Kaov sto je gospodin prije odgovorio,,,to se u obrtu zove IZDVOJENI POGON a kod trg.drustava POSLOVNA JEDINICA, strucna sprema,minimalni teh,uvjeti,i ostlo imate u ogovoru prije mene. poz. frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaov sto je gospodin prije odgovorio,,,to se u obrtu zove IZDVOJENI POGON a kod trg.drustava POSLOVNA JEDINICA, strucna sprema,minimalni teh,uvjeti,i ostlo imate u ogovoru prije mene. poz. frenki

Poštovani, griješite. Pojam IZDVOJENOG POGONA prema Zakonu o obrtu (NN 143/13) opisan je u članku 22. stavak 2. ("Pod izdvojenim pogonom u smislu ovog Zakona podrazumjeva se jedan ili više međusobno odvojenih prostora u kojima se obavlja obrt ili koji služi za obavljanje obrta, a nalazi se izvan sjedišta obrta"), dakle vidljivo je da navedeno nema veze sa postavljenim pitanjem o proširenju djelatnosti. Djelatnost 85.59 Ostalo obrazovanje i podučavanje (NKD 2007) moguće je upisati u OR i to je slobodna djelatnost("...privatna poduka za učenike i studente..."), bez izdavanja svjedodžbe ili diplome, osim za poduku djece predškolske dobi a za što je potrebno ishoditi odobrenje ministarstva vezano za prostorne i kadrovske uvjete(sukladno Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija