Jump to content

nepodnošljivi susjedi


ja44

Preporučene objave

u zgradi imamo jednu obitelj koja zivi u opčinskom stanu. Rade probleme već 25 god, za svaki šum nazivaju policiju ,napadaju djecu, vrijeđaju i nazivaju nas svakakvim pogrdnim imenima ako ne zatvorimo ulazna vrata, oni bi bili ti koji će odredit kad će tko upalit mašinu za rublje,prisluškuju nas pred vratima itd. Konačno smo se odlučili da ih prijavimo i o tome obavjestili policiju,gradonačelnika,komunalnog redara,socijalne radnice ali nitko im ne može ništa. kad ih se opomene 2 dana stanu i onda ponovo. Hodaju gradom i svakakve laži govore o stanarima gdje god stignu(kiosk,trgovine). Zanima me postoji li itko u Hrvatskoj nadležan za takve slučajeve jer ovo svakim danom postaje sve gore i gore . Mi vlasnici svojih stanova smo nihove žrtve a gospoda koja ništa ne plača i živi u opčinskom stanu gazduju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Svaka kuća ima kućni red koga se treba držati .U civiliziranim zemljama zabranjeno je kasno (poslije 10-11) sati paliti mašine , zabranjeno je pravljenje buke točenjem vode itd .

Vrata ulaza u kuću trebaju poslije 10 sati biti zaključana,od 2-5 poslije podne ,je vrijeme podnevnog odmora kada također stanari trebaju biti tihi itd.Kod nas također postoje kućni redi ,ali pitanje koliko ih se tko pridržava . Biti vlasnik stana ne znači da svatko može u njemu raditi što hoće i kad hoće.Svoje vlasništvo svatko može koristiti na način da ne ometa susjedska prava .Ako je obitelj siromašna i živi od socijale u općinskom stanu ne znači da nema pravo na ono što je uobičajeno za vlasnike stana .Djeca stanara kada čuju loše priče o nekome tada će se ponašati na neprimjeren način ,na koji siromašni i vjerojatno bolesni stanari reagiraju .

Veliki i dobri ljudi nastoje razumijeti tuđe nevolje , tuđe osječaje i ponekad i zdravstveno stanje .Zato preporučujem Vam da ispitate sebe , da pokušate razumijetii one koji žive od socijale ,jer vjerujem da ste svijesni kako im je .U životu nitko nije toliko nemoćan tj slab da ne može učiniti zlo ,valja biti velik ,opraštati , i činiti dobro .

 

Za širenja neistina postoji sud .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovou ali šta se tiće kučnog reda toga se pridržavamo i to šta ste napisali znamo. Nisu oni neki siromasi zbog toga šta su u opčinskom stanu nego su to takvi ljudi koji se hrane svađama,vikom i samo gledaju kako bi koga prijavil na policiju i to sve za neke gluposti. Moje dijete od 3 godine je u 7 dana prijavila 3puta da je ono razbilo kvaku od vrata i tako svakih par dana nađe neke nove gluposti. Mene samo zanima dali postoji kakva ustaova koja bi te ljude pozvala na neki razgovor, opomenula ih da se konačno smire jer ovo šta oni rade postaje nepodnošljivo za sve nas stanare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem kod ove solucije jeste činjenica da je stan u vlasništvu Općine. Dakle, stanari nisu suvlasnici, a nisam siguran koliko bi odredba čl. 98. st. 4. zakona bila primjenjiva u ovom slučaju. Plus - takvi postupci traju dosta dugo. Možda je najbolji put izaći s pričom u medije, pa pustiti da pritisak javnosti učini svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram dodati komentar radi balansa :)

 

Meni se čini da su to mirni i thi susjedi... koje *vi* želite istjerati na ulicu:

("... obavjestili policiju,gradonačelnika,komunalnog redara,socijalne radnice ...")

Osim toga, radite buku i ne zaključavate ulazna vrata.

 

Stav o vlasništvu neću ni komentirati...

 

Predlažem pretraživanje "How to be good neighbor"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija