Jump to content

Podjela suvlasničkih dijelova:


Ivan Popović

Preporučene objave

Lijepi pozdrav! Naime, imam jednu zamršenu pravnu priču oko jedne zemlje, pa između ostalih pitanja, trenutno mi je najbitnije provjeriti jesam li dobro shvatio slijedeće.

 

Dakle, zemlja je zasad poljoprivredna i ubrzo kreće u proces urbanizacije. Cijela čestica ima nekih 4 000 kvadrata. Moj dio od kojeg je jedan dobiven ostavinskim postupkom, drugi ugovorom o darovanju iznosi 1015 kvadrata. Da bih ja dobio vlasnički list 1/1, kako sam shvatio moram napraviti slijedeće.

 

1. Izvesti geometra da ucrta granice svih 4 000 kvadrata.

2. Obavijestiti sve vlasnike i posjednike kojih se tiče mjerenje granica čestice kao i ostalih vl. i pos. koji imaju neko pravo na mojoj zemlji.

3. Ja imam jedan ugovor o materijalnoj diobi nekretnine iz 87. gdje moja prabaka se odriče nekih čestica u korist dobivanja vlasništva nad većom (o kojoj danas govorim), gdje se kaže otprilike ovako: "X osoba (moja prabaka), dobiva južni dio zemlje, koji se ima uz put podijeliti sedam puta i još četiri puta" - e sada jeli dovoljno da geometar napravi elaborat, podijeli prema papirologiji tj. tom ugovoru o diobi moj dio i onda ja ili kompromisom ili sudskim razvrgnućem suvlasništva s ostalim posjednicima i vlasnicima dolazim do rješenja? Tj do vl lista 1/1?? Odnosno, ako se u tom elaboratu definiraju dijelovi svih pojedinaca, bi li onda vrijedilo to da svi oni meni potpišu taj elaborat i time ja vadim svoj dio?

 

Unaprijed puuno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija