Jump to content

Obiteljska mirovina i udovici i kćeri


Maajaa

Preporučene objave

Tata je bio branitelj, nedavno je umro. Naime, znali smo da mama ima pravo na neki postotak njegove mirovine, ali smo saznali da ja kao studentica redovnog studija imam pravo na neku naknadu. Zna netko za to?

Ako imamo pravo mama i ja, na neke iznose. Koji iznos dobivam ja?

Nemojte sad ovo shvatiti da želim nešto da se okoristim, samo tražim informacije i načine kako da preživim školovanje :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam na kakvu naknadu misliš?

 

Moraš to malo "opširnije" napisatii ili najbolje da odeš u Ured državne uprave i tamo se razgovaraš sa referentom ili pravnikom.

 

Nemojte sad ovo shvatiti da želim nešto da se okoristim, samo tražim informacije i načine kako da preživim školovanje :place:

 

Iskoristi svoja prava, a nitko ti nema pravo prigovoriti.

 

Možeš i pročitati Zakon o pravima hrvatskih branitelja, drugi se zakoni "nadovezuju", a napisala si da si student pa, neće ti biti teško naći i na net-u.

 

Vidi link:

 

http://www.zakon.hr/z/325/Zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-iz-Domovinskog-rata-i-%C4%8Dlanova-njihovih-obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je otac primao mirovinu kao studentica koja se redovito školuje imaš pravo na obiteljsku mirovinu koja iznosi 70% od zadnje mirovine koju je primio korisnik. podnijeti zahtjev nadležnom HZMO.

majka ako je navršila 50 godina života takođe ima pravo na obiteljsku mirovinu.

ako je navršila 45 godina života podnese zahtjev (nadležnom HZMO) i čeka doknavrši 50godina života . obiteljsku mirovinu može ostvariti ranije ako je radno nesposobna.

 

obiteljkska mirovina za dva korisnika bi iznosila 80% od zadnje isplaćene mirovine.

mirovina se isplaćuje nositelju prava.

raspodjela mirovine između korisnika prema dogovoru.

ako nema dogovora toće učiniti HZMO uplatom djelamirovine na račun svakog korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija