Jump to content

Kupio ukradeni bicikl i sada sam osumnjičen za krađu istog


xerovetix

Preporučene objave

Ovo je nešto nevjerovatno što mi se upravo događa. Naime kupio sam prije pola godine bicikl od poznanika u 4 oka koji na sebi sadrži broj šasije i sve originalne djelove ali bez računa uz usmenu garanciju da je sve isprano. Nakon pola godine što sam se svakodnevno vozio na toj bicikli po gradu, ostajem jednu večer bez nje. Takozvani prvi vlasnik ju je pronašao i oduzeo, sakrio, gdje sam ga ja (osobu) zatim pronašao uz opis svjedoka u obližnjem kafiću i pozvao policiju. Bicikla je oduzeta i provodi se kriminalističko istraživanje utvrđivanja vlasnika bicikle. Taj prvi vlasnik nema dokaze da je njegova osim prijave krađe prije godine dana po opisu bicikla. Ja sam rekao od koga sam ju kupio i ispostavilo se da ju je taj moj poznanik ukrao jer se sada pravi glup i govori da nema pojma o čemu ja pričam iako je prethodno inspektoru rekao da je istina da mi je prodao biciklu telefonski dok sam ja bio na obavještajnom razgovoru, a sada tvrdi službeno da mi nije prodao tu već neku drugu. Po tonu i načinu na koji inspektori razgovaraju samnom zaključio sam da sam uz njega ja glavni osumnjičeni za krađu i da sam dužan dokazati da ju nisam ukrao već kupio od navedenog koji govori da nema veze s tim uprotivnom će mi se suditi za krađu. Pod velikim sam stresom zbog ovoga molim vas nekakav savjet vezano za ovo i jeli stvarno moguće da mi se ovakvo nešto namjesti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je najgore što nemam ali postoje dvije osobe koje su upoznate s tom činjenicom, koji znaju da je on meni prodao tu biciklu i da ju je imao kod sebe neki period prije toga. Nisam siguran da su spremni svjedočiti iz razloga što su njegovi prijatelji. Također to znaju i njegovi roditelji jer je bicikla bila u kući ali naravno da oni neće svjedočiti u moju korist. Iako u samom trenutku kupoprodaje nisu bili prisutni upznati su s tom činjenicom i znaju da je ta bicikla bila njegovo vlasništvo u njihovoj kući prije mene. Jesu li dužni svjedočiti ukoliko ih ja navedem? Kazneno odgovaraju ako budu lažno svjedočili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji dotičnog su dužni iskazivati, dok roditelji uživaju tzv. blagodat nesvjedočenja, odnosno mirne duše mogu reći : "Pozivam se na blagodat nesvjedočenja" i tu je kraj njihovu iskazivanju.

 

Prijatelji će se prije davanja iskaza upozoriti kako je davanje lažnog iskaza kazneno djelo, za koje onda i odgovaraju, jasno ukoliko im se dokaže.

 

Situacija vam nije bajna, nemate apsolutno ništa od dokaza u svoju korist, a ukoliko se ovi prijatelji poznanika dogovore s njim i odluče vas teretiti - bojim se da neće dobro završiti. Ipak, pričekajte ishod predmeta na policiji, ukoliko je vrijednost bicikla do 2.000,00 kuna, takvo kazneno djelo progoni se po privatnoj tužbi, a vjerojatno je da vlasnik bicikla neće biti pretjerano zainteresiran za to. Njemu je ionako najbitnije da dobi bicikl natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vam je rekao g-men ako vrijednost bicikla ne prelazi dvije tisuce kuna nece se voditi postupak po sluzbenoj duznosti neko privatnom tuzbom,sto ovisi o osteceniku na volju oce li je pokrenut s tim da to kosta novaca i zivaca. Treba napomenuti ako je bicikla bila zakljucana (vezana lancem i sl) prilikom otuđenja onda se radi o teskoj krađi i tada cete sigurno voditi postupak protiv vas nebitno kolika je vrijednost bicikla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba napomenuti ako je bicikla bila zakljucana (vezana lancem i sl) prilikom otuđenja onda se radi o teskoj krađi i tada cete sigurno voditi postupak protiv vas nebitno kolika je vrijednost bicikla.

 

Neće, jer modalitet obijanja mora biti učinjen da se dođe do stvari iza zatvorenih zgrada, soba, ormara, blagajna, ili drugih zatvorenih prostorija ili prostora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće, jer modalitet obijanja mora biti učinjen da se dođe do stvari iza zatvorenih zgrada, soba, ormara, blagajna, ili drugih zatvorenih prostorija ili prostora.

 

 

Da u pravu ste,ja pogriješio.. Iskreno ču reči da sam bio uvjeren da je teska krađa kad se obije lanac . zbog ovakvih stavri mi se sviđa ovaj portal,ma što če nam odvjetnici kad imamo legalis! Svaka cast g-man.

 

Poznanik moj je krao naftu iz otkuljucanog čepa rezervara,ali policija mu je namjestila i rekla da je bio mini lokot na rezervaru samo kako bi mogla pisat prijavu za tešku krađu,jer ukradena nafta nije prelazila iznos veci od 2000 kn.

Tako da sam povezao s ovim slucajem,(bicikl)ali eto ovdje se ne radi iza zatvorenih zgrada,soba..,itd..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači stoga čak i ako me se optuži tj. ne uspijem dokazat nevinost, nemoze me se kazneno goniti, vrijednost je navedena 1500kn. Ajde barem nešto pozitivno u svemu ovome. Iako mi se čini da bi ovaj put mogla pravda pobjediti pravo, jedan njegov prijatelj je spreman svjedočiti istinu. Hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači stoga čak i ako me se optuži tj. ne uspijem dokazat nevinost, nemoze me se kazneno goniti, vrijednost je navedena 1500kn. Ajde barem nešto pozitivno u svemu ovome. Iako mi se čini da bi ovaj put mogla pravda pobjediti pravo, jedan njegov prijatelj je spreman svjedočiti istinu. Hvala svima na odgovorima

 

Ukoliko je vrijednost 1.500,00 kuna, tada bi vas trebao kazneno goniti vlasnik bicikla, ne DORH. Kao što sam napomenuo prije, to nije pretjerano vjerojatan scenarij, pogotovo jer će bicikl dobiti natrag, a njemu je to i najbitnije. Ljudima se ne da zezati s tim, osim ako imaju vindiktivnih motiva.

 

Poznanik moj je krao naftu iz otkuljucanog čepa rezervara,ali policija mu je namjestila i rekla da je bio mini lokot na rezervaru samo kako bi mogla pisat prijavu za tešku krađu,jer ukradena nafta nije prelazila iznos veci od 2000 kn.

 

Rezervoar jeste zatvoreni prostor, tako da tu spomenuti stavak odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija