Jump to content

Prometna nesreća sa teškim tjelesnim ozljedama


kiki77

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Pred 4 dana sam imao prometnu nesreću.

U kratko, dogodilo se slijedeće:

Oduzeo sam prednost motociklistu kojeg nisam vidio (zbog kiše i noći).

Automobilom sam stajao na raskižju (dolazio sa sporedne ceste) i lagano kretao.

U tom trenutku je naišao motociklist, udario u auto kojim sam upravljao i koji je baš kretao, pao i slomio potkoljenicu.

Ja sam imao 0.00 alkohola, motociklist 0.75.

No, ja sam kriv jer sam oduzeo prednost.

Policija mi je rekla da zbog teške tjelesne ozljede će se raditi o kaznenoj prijavi.

 

Mene sve ovo jako brine, sav sam u stresu.

Do sada nisam imao takvih situacija (imao sam jedan prekršaj od 1500 kn pred 3.5 g).

Posjetio sam motoristu u bolnici, čovjek se oporavlja.

Od nesreće su prošla 4 dana, tako da još nisam uzeo odvjetnika.

 

Da li mi možete reći što i kako dalje?

Da li moram što osobno poduzeti (npr. pitati u ured prometne policije Lučko za zapisnik, ili)?

Kakva otprilike kazna me očekuje?

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličnu stvar imate ovdje - http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/68194-Molim-savjet-Izazivanje-prometne-nesre%C4%87e-%C4%8Dl-227

 

Iako je u pitanju mali alkohol, svejedno se radi o istom kaznenom djelu, prometna iz nehaja. Ne morate ništa napraviti, dobiti ćete poziv, a pozitivna je stvar da ste posjetili ozlijeđenog, što svakako napomenite kada vas pozovu na prvo ispitivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi poželjno angažirati odvjetnika (u početku postupka) zbog mogućeg zahtjeva za naknadu štete.

motociklist da nije bio pod uticajem alkohola moga je na vrijeme poduzeti potrebne radnje da bi izbjegao kontakt. (doprinos nastanku štete). on je udario u auto (kako navodite) iako je brzina bila mala.

u svakom slučaju postoji osiguravajuće društvo zbog zastupanja. nisi bio pod uticajem alkohola. imao si vozačku dozvolu? osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi poželjno angažirati odvjetnika (u početku postupka) zbog mogućeg zahtjeva za naknadu štete.

motociklist da nije bio pod uticajem alkohola moga je na vrijeme poduzeti potrebne radnje da bi izbjegao kontakt. (doprinos nastanku štete). on je udario u auto (kako navodite) iako je brzina bila mala.

u svakom slučaju postoji osiguravajuće društvo zbog zastupanja. nisi bio pod uticajem alkohola. imao si vozačku dozvolu? osiguranje?

 

Pozdrav,

 

Htio sam vas pitati oko zahtjeva za naknadu štete koji ste spomenuli.

Da li polica obeveznog auto osiguranja to pokriva, ili?

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija