Jump to content

Slovenski policajac i prekršaj


nkalciti

Preporučene objave

Pozdrav, molim Vas za savjet i da me uputite u postupak.

 

Slovenski policajac me zaustavio i nisam imala osobnu iskaznicu. Napisao mi je kaznu od 500 eura, koju nisam potpisala.

 

Kakav je postupak? Što ću dobiti na adresu doma i od koga? Znači radi se o javnopravnom tijelu. Vjerujem da će tražiti podatke o MUPa HR. Da li os slo. policije slučaj preuzima MUP?

 

Što će mi doći na adresu ovrha ili preveden prekršajni nalog i imam li onda mogućnosti na žalbu ili da se sada žalim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpis tu nije bitan.

 

Ako si dobila prekršajni nalog (ili nešto takvo), na njemu ti piše imaš li pravo žalbe, kome i u kojem roku. Vjerojatno je slično kao kod nas, ali da ti ne pričam na pamet, provjeri.

 

Ako je kao kod nas, pišeš prigovor policijskoj postaji koja ti je izdala nalog, a oni to onda šalju na sud koji donosi konačnu odluku. Ako ti sud odredi neku kaznu i ne platiš ju, ustupit će ju našem MUP-u, a onda je postupak naplate kao kod hrvatskih kazni (ovrha i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam prekršajni nalog. Nisam se u roku žalila jer sam bila na putu i nisam si ga prevela, ne razumijem slovenski. Tek sam sada vidjela da sam propustila rok. E sada ako me žele ovršiti treba im moj OIB kojeg nemaju.

 

Dakle, ne znam da li bi se žalila izvan roka, pozivajući se na pravo na pristup sudu i problem pri prijevodu naloga i slično, možda tražili neki povrat u prijašnje stanje ili apsloutno osporavati da sam to bila ja (opet si mislim kako ću se žaliti da to nisam ja, zašto se onda žalim na nešto što mi je predano u ruke).

 

Možda bi trebala čekati da doma dođe neki papir s kaznom pa se eventualno žaliti na njega, ako će biti moguće. Opet mislim da neće, pa ne znam što mi je bolje.

 

Šta misliš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija