Jump to content

Otkaz kredita od strane banke


AndreaZg

Preporučene objave

Prije 6 godina sam digla nenamjenski kredit koji mi ističe 18.06.2018. godine. Međutim u zadnjih godinu dana više nisam u mogućnosti uplaćivati punu mjesečnu ratu kredita već uplaćujem samo 3/5 potrebnog iznosa.

Zvali su mi iz banke da sam na listi za otkaz Ugovora i da trebam hitno podmiriti nastalo dugovanje, što nisam u mogućnosti.

Što dalje, koje su mi sad opcije?

Ako mi otkažu kredit pretpostavljam da onda idu na utuženje pa na ovrhu, nakon nekoliko godina dok to sve završi?

 

Inače nisu mi u interesu nikakve zastare ili sl, jer novce sam dobila i potrošila i želim vratiti taj dug, ali punu ratu ne mogu uplaćivati jer mi se smanjila plaća i moja banka to zna, pošto kod njih i primam plaću i zanima me koje su sad moje mogućnosti, ako ih uopće imam, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

editirao moderator

 

Izgleda kako je ovrha najbezbolnije rješenje jer i u slučaju otkaza kredita ne mogu vam oduzeti više od 1/3 prihoda. Pogledajte kolika vam je glavnica i da li možete dobiti određenu pauzu u plaćanju , iako ga banke nerado daju građanima koji su dužni.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

editirao moderator

 

Izgleda kako je ovrha najbezbolnije rješenje jer i u slučaju otkaza kredita ne mogu vam oduzeti više od 1/3 prihoda. Pogledajte kolika vam je glavnica i da li možete dobiti određenu pauzu u plaćanju , iako ga banke nerado daju građanima koji su dužni.

 

Možete li mi reći koje su posljedice ovrhe? Zanima me postoji li mogućnost za da nekoliko godina mi na naplatu dođu dupli troškovi? Koliko godina taj postupak uopće traje?

 

Ne znam za osiguranje iskreno, moram provjeriti.

 

Trenutno čekam odgovor od banke,tražila sam pauzu ili reprogram duga. Pauzu zato jer navodno bi mi se plaća trebala vratiti na staro početkom sljedeće godine, ali to je vrlo upitno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče osiguranja to i nije vaša briga osim što ste , ako ga imate, morali platiti na početku kredita. Banka naplati kredit od tog osiguranja ,a oni onda od vas. Sve u svemu vama isto. Otvarajte što prije zaštićeni račun jer vam ovrha može doći nenedano , a kada budete mogli vratite dug , vratite ga i nastavite po starom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče osiguranja to i nije vaša briga osim što ste , ako ga imate, morali platiti na početku kredita. Banka naplati kredit od tog osiguranja ,a oni onda od vas. Sve u svemu vama isto. Otvarajte što prije zaštićeni račun jer vam ovrha može doći nenedano , a kada budete mogli vratite dug , vratite ga i nastavite po starom.

 

Zar može ovrha tako brzo doći?

Ako se odluče za ukidanje kredita, zar onda ne ide prvo sudski postupak koji ipak traje par godina ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Postovanje,

Nenamjenski kredit u splitskoj banci podignut 2007. godine.

Problemi pocinju 2011 kada nemogu placati redovito rate. Nakon moljakanja i ttazenja rjesenja, banka mi ne pomaze nego mi salje ovrhu. Ja otvaram zasticeni racun. 2012 ostajem bez ikakvih primanja, nakon cega banka otkazuje ugovor te potrazuje cijeli iznos.

Dobijem 3 mjeseca primanja koja mi 1/3 uzmu opet, a isto tako ovrhu posalju i suduzniku te nastavljaju i njemu uzimati 1/3 place sa zasticenog racuna. Posto suduznik ima stalni poso nakon toga bez obavijesti stavljaju suduznika kao nosioca kredita pod drugim brojem kredita.

Molim za pomoc,

1.da li imaju to pravo?

2. Da li ma osnove za tuzbu?

3. Da li postoji mogucnost dogovora za prejevremenu otplatu sa otpisom dijela duga nakon ovoga?

 

Kredit je nenamjenski,

suduzniku uzimaju zadnjih 15 mjeseci po 1500 kn. od kad je kredit na njemu.

rata kredita je cca 2200.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu banke hijene

vas moze ili ce tuziti: banka, osiguravatelj kredita, suduznik, a i svi ostali kojima ste duzni ili postanete duzni u buduce vrijeme.

radije si gledajte reprogram kredita jer su kamate na kredit cca 8% a na raskid cijelog ugovora idu do 12% iako se i to sada mjenjalo...

a novce ce uzimat svakome kome mogu dok se ne naplate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovanje, 

Suprug ima nenamjenski kredit koji nije plaćen 5mj zbog preseljenja u drugu državu i nemogućnosti plaćanja. U međuvremenu smo napravili reprogram međutim nismo redovito plaćali. 

Zvali su nas iz banke da je kredit otkazan...

Mene sad zanima da li banka može napraviti ovrhu na nekretninu koja je pod drugim kreditom i teretom banke? 

Suprug ima jedan dio naslijeđene kuće, da li mogu na tu kuću napraviti ovrhu? 

Što bi bilo najbolje učiniti? 

Zahvaljujem. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Pluto je napisao:

Mene sad zanima da li banka može napraviti ovrhu na nekretninu koja je pod drugim kreditom i teretom banke? 

Koliki je taj dug? Kolika je vrijednost nekretnine? I koliko je ostalo za isplatiti tog drugog kredita? Je li to jedina nekretnini podobna za stanovanje? I ima li suprug blokiran račun, odnosno primanja?

prije 10 sati , Pluto je napisao:

Suprug ima jedan dio naslijeđene kuće, da li mogu na tu kuću napraviti ovrhu? 

Isto su mi potrebni odgovori na sva prethodna pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija