Jump to content

Kupnja nekretnine preko javne dražbe


haos24

Preporučene objave

Pozdrav, imam pitanje.

Prijatelj je kupio kucu na licitiaciji. Kuca je u vrijeme licitacije bila naseljena, i po samoj kupnji, ovrsenici su se bez ikakve osnove zalili zupanijskom sudu. Nakon svih mogucih i ne mogucih nastalih situacija, napokon je nakon 3 god odluka suda postala pravomocna i moj prijatelj se uknjizio kao vlasnik. Nakon toga, pokrenuta je delozacija, i nakon jos godinu dana ljudi su iseljeni.

E sad, je li moze moj prijatelj trazit neku vrstu naknade ili "najamnine" za period od pravomocnosti pa do dana iseljenja, ili od trenutka kupnje same kuce pa do dana iseljenja ?

Usput, ljudi su prije nego su iselili devastirali sve sto se dalo devastirat, namjerno.

Posto je sudski vjestak bio angaziran prije same prodaje nekretnine, moze li se on angazirati sada ponovno, taj isti cak, pa da ju procjeni ponovno, nakon te 4 godine i da se na taj nacin prikaze eventualno koliko je moj prijatelj izgubio njihovim boravkom tamo ?

 

HVALA UNAPRIJED :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija