Jump to content

Roditelji su mi rastavljeni a trebam putovati sa roditeljem koji nema skrbnistvo


ivanxt

Preporučene objave

Otvorio sam vec ovu temu na forumu "Ostala pravna pitanja" ali nisam dobio odgovor, a obzirom da mi odgovor treba hitno u sto kracem roku a eto pitanje je mozda povezano i sa ovim forumom.... evo kopija teksta:

"

Pozdrav,

 

roditelji su mi rastavljeni vec 6 godina i tata ima potpuno skrbništvo nada mnom.

Trebao bih sa mamom putovati u SAD pa me tj. nas zanima dali tata mora ovjeriti izjavu kod javnog bilježnika da me pušta da idem sa mamom ili ne mora? jer kako sam vec naveo tata ima potpuno skrbnistvo a mama ne... sto bi znacilo da se nju tretira kao da putujem sa nekim tatinim prijateljem.... a ja sam maloljetan (14 godina)

 

-najvise je rijec oko izdavanja vize (to mi treba kao dodatna dokumentacija da se potvrdi veza sa Hrvatskom tj da cu se vratiti vamo) te da nas ne zezaju na carini..

 

Hvala

"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

roditelji su mi rastavljeni vec 6 godina i tata ima potpuno skrbništvo nada mnom.

 

Trebao bih sa mamom putovati u SAD pa me tj. nas zanima dali tata mora ovjeriti izjavu kod javnog bilježnika da me pušta da idem sa mamom ili ne mora? jer kako sam vec naveo tata ima potpuno skrbnistvo a mama ne... sto bi znacilo da se nju tretira kao da putujem sa nekim tatinim prijateljem.... a ja sam maloljetan (14 godina)

 

-najvise je rijec oko izdavanja vize (to mi treba kao dodatna dokumentacija da se potvrdi veza sa Hrvatskom tj da cu se vratiti vamo) te da nas ne zezaju na carini..

 

Hvala

"

 

trebat ce ti b2 turisticka viza

a za tu vizu dobiti korisno ti je takvom potvrdom dokazati da zivis u Hr

 

naime ako ihe ne uvjeris da se zaista mislis vratiti oni ti sigurno nece dati tu vizu

 

ja sam putovao s kceri u inozemstvo vise puta, i ponekad vodimo i neku od njezinih prijateljica i za njih imamo za svaki slucaj takvu gore opisanu potvrdu

 

i takvoj situaciji, a prije ulaska Hr u euniju, jednom su zaista i pogledali takvu potvrdu na UK granici nakon sto su nas pitali u kom svojstvu putuje ta curica koja je tada imala 13 ili 14 godina

 

mislim da te inace nitko nece pitati zasto putujes sa majkom

 

ali za vlastitu sigurnost protiv gnjavaze od kakvog nadobudnog pametnjakovica dobro je napraviti takvu potvrdu, ovjeriti je i prevesti sto ne i ne kosta toliko puno kad se usporedi sa cijenom putovanja

 

 

inace usljed gnjavaze mogu nastati dodatni, nepotrebni troskovi i zivciranje

 

 

e, da i ja sam rastavljen a kcer mi zivi kod bivse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebat ce ti b2 turisticka viza

a za tu vizu dobiti korisno ti je takvom potvrdom dokazati da zivis u Hr

 

naime ako ihe ne uvjeris da se zaista mislis vratiti oni ti sigurno nece dati tu vizu

 

ja sam putovao s kceri u inozemstvo vise puta, i ponekad vodimo i neku od njezinih prijateljica i za njih imamo za svaki slucaj takvu gore opisanu potvrdu

 

i takvoj situaciji, a prije ulaska Hr u euniju, jednom su zaista i pogledali takvu potvrdu na UK granici nakon sto su nas pitali u kom svojstvu putuje ta curica koja je tada imala 13 ili 14 godina

 

mislim da te inace nitko nece pitati zasto putujes sa majkom

 

ali za vlastitu sigurnost protiv gnjavaze od kakvog nadobudnog pametnjakovica dobro je napraviti takvu potvrdu, ovjeriti je i prevesti sto ne i ne kosta toliko puno kad se usporedi sa cijenom putovanja

 

 

inace usljed gnjavaze mogu nastati dodatni, nepotrebni troskovi i zivciranje

 

 

e, da i ja sam rastavljen a kcer mi zivi kod bivse

 

A sto se toga dokaza tice tu nemam problema... mogu izvaditi potvrdu da idem u tekuću šk godinu, a iako sam tako mlad imam stan (na mojem imenu) te sam odličan učenik tako da mogu priložiti i diplomu prošle godine.... a najposlije obzirom da ne idem sa krbnikom morat cu se vratiti :D

 

da,da upoznati smo sa procedurom jer sam prosle godine putovao u austriju sa tatinim prijateljem, pa smo isto pravili tu potvrdu (punmoc) koja je kostala svega 20min naseg vremena i 50-setak kuna...

 

Hvala na odgovoru :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija