Jump to content

50% placanje - kome odnjeti potvrdu o uplati?


g0suboy

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Pitanja su sljedeca: kazna za alkohol 1000kn i 100kn troskovi alkotestiranja. Da li vrijedi ukoliko se plati 50% kazne u roku od 3 dana da se to smatra rijesenim? Da li ide i 50% na troskove alkotestiranja? Da li je moguce sa se plati na rate ali bez kontaktiranja suda? Nakon uplate da li jd nekome potrebno dostaviti potvrdu o uplati?

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po prekršajnom nalogu ili presudi suda plaćaš 2/3 kazne u roku 8 dana.

Alkotest u cijelosti kako je napisano.

Ako misliš platit na rate onda plaćaš punu cijenu kazne (1000 kn).

 

Samo je prekršajni nalog od 1000kn bez izricanja zastitne mjere jer je malo preko 0.5promila.

Sta za ovo ne vrijedi 1/2 unutar 3 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

 

molim pomoć ako je ikako moguće. u 6 mjesecu 2014 godine počinila sam prekršaj po članku 49. stavak 1 i 2 (valjda vožnja u krivom smijeru punih dva metra koliko je od garaže do izlaza na ulicu) Policija me zaustavila i izdali mi prekršajni nalog na 2000 kn i 100 kn njihovih troškova. po dopuni prekršajnog zakon članak 425, stvak 1 i 2 u roku od tri dana platila sam 50% kazne tj. 1000 kn i 100 kn troškova. Odmad sma u postaju odnesla uplatnice te su rekli da je ok. da bi mi sad u 9 mjesecu FINA s tekućeg računa podigla 1000 kn. Bila sam ponovo u postaji no tvrde mi da nisam u pravu i da nisam smijela platiti samo 50% već 2/3. Sad me zanima da li da i dalje ustrajem na tome da sam ja u pravu i idem dalje do načelnika ili da se poklopim ušima i šutim.

 

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po prekršajnom nakogu nema plaćanja 50% nego samo 2/3 u roku 8 dana ili pune kazne kasnije.

Naplata 50% kazne ide samo na kazne koje se mogu naplatat na licu mjesta a kazna po čl.49 st.2 i st.4 iznosi 2000-5000 kn i ne može se naplatit na licu mjesta.

A i sve o plaćanju i prigovoru napisano je na prekršajnom nalogu.

Trebalo je prigovorit na visinu kazne i zaštitne mjere (ako je napisana na prek nalogu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Prilikom preuzimanja vozacke dozvole sam jos jednom upitao za placanje 2/3 kazne za alkohol (0.7) unutar 8 dana i tete koje rade tamo mi kazu da se 2/3 kazne moze platiti unutar 16 dana. Ovako su rekle 8 dana imam za zalbu i ako se ne zalim tada obavezni prekrsajni nalog postaje pravomocan i od onda imam 8 dana za platiti...

 

Da li je to tocno?

 

PS ja sam svoju kaznu rijesio nego me cisto zanima za ubuduce i da drugim forumasima bude lakse :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 43.

(3) Novčana kazna smatrat će se u cjelini plaćenom ako osuđena osoba plati dvije trećine izrečene novčane kazne u roku određenom odlukom kojom je ta kazna izrečena.

a u/na nalogu piše

Okrivljenikje dužan novčanu kaznu platiti u roku od 8 dana od dana uručenja prekršajnognaloga uplatnicom na žiro račun ili uovoj PU/PP. Ukoliko okrivljenik u zadanom roku plati2/3 izrečene novčane kazne smatrat će se da je kazna u cjelini plaćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Dobila sam kaznu od 700kn, ali mogu platiti pola odnosno 350kn u roku od 3 dana. Kazna je placena i potvrdu o placenoj kazni sam poslala na mail PP u svom gradu, no medutim oni mi nisu nista odgovorili. Mogu li imati nekakvih problema ako oni nisu vidjeli taj mail iako ja imam potvrdu da je placeno u roku od 3 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija