Jump to content

Prodaja bez računa


sandi87

Preporučene objave

Pozdrav opet! Nedavno sam Vas kontaktirao sa pitanjem: http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/75992-legalizacija-da-ili-ne?p=658910#post658910

 

Međutim prema novim informacijama to mi nece trebati ukoliko su informacije koje imam točne, zato jos jednom trebam Vaš pravni savijet.

 

Naime, napisao sam knjigu edukacijskog sadržaja vezanu za određeni hobi. Knjiga je u principu prenošenje praktičnog znanja. Nakon što su mi od strane izdavača ponuđeni veoma nepovoljni ugovori, odlučio sam knjigu izdati u vlastitoj nakladi. Prvo sam namjeravao otvoriti vlastitu izdavačku kuću, a onda sam na jednom knjiškom forumu dobio informaciju kako to NIJE POTREBNO! Rečeno mi je da ukoliko sam JA autor knjige koju izdajem (samoizdavaštvo u vlastitoj nakladi) NE MORAM otvarati firmu već mogu knjigu prodavati kao 'fizička osoba' bez firme, izdavanja računa i BEZ placanja poreza na dobit...Jedinu zakonsku regulativu koju moram ispoštovati je ta da knjigu prijavim u nacionalnu knjižnicu kako bih dobio IBN broj (internacional book number) iz kojeg mi izvuku bar kod koji mora biti istaknut na zadnjoj stranici knjige...

 

Molim Vas dali je ta informacija točna? Dali zaista mogu knjigu u vlastitoj nakladi prodavati knjižarama bez računa?.. Znam da postoje nekakve fore sa zvanjem 'slobodni umjetnik', ali ove informacije koje sam dobio preslatko zvuče da nebih postao sumnjičav...molim Vas PROVJERENI savijet...HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija