Jump to content

pravo uživanja na nekretini ili podjela sa maloljetnikom


zlatko965

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

prešao sam par sličnih tema, ali nisam našao odgovora, moja situacija je sljedeća, na oranici sam izgradio kuću, koja je u postupku legalizacije(upravo predajem projekat geodeta i arhitekta), kad sam kupio parcelu istu sam upisao na moju kćer i sve je bilo ok.

Danas, ona je razvedena i u postupku je podjele imovine, tu ne sumnjam da će biti problema, ali vidim da ona ima i neke ovrhe i htio bih se zaštiti, da me netko ne izbaci ovrhom iz kuće, prepisivanje nekretine na mene nije opcija, htio sam vidjeti ima li tko primjer ugovora o doživotnom uživanju?

hoće li biti problem kod upisa tog tereta što to još uvjek se vodi kao pašanjak?

Imam i maloljetnog unuka, možda bi njemu se moglo prepisati pola vlasništva ili njemu dati pravo doživotnog uživanja? kako se provodi ovrha na nekretnini u tom slučaju?

Postoji li razlika uživanja na nekretini između maloljetnika i punoljetnika?

Evo hvala, puno mi znači pomoć i primjeri tog ugovora jer nemam novca za odvjetnika.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija