Jump to content

Informacije o pravima koje imam


makicari

Preporučene objave

Lijep pozdrav, naime imam 22 godine, nezaposlen sam, završio sam srednju ekonomsku školu. I krenuo na faks, prvu godinu skoro pa sve rješio, zatim pustio jer sam počeo raditi zbog problema u obitelji (smrt očuha, djeda u kratkom razdoblju). U te 22 godine moj otac, koji me nikada nije hti prihvatiti a znao je da sam njegov nije mi dao ni kune, a živi kuću preko puta mene, svaki dan me vidi i ne želi nikakve kontakte sa mnom. Moja majka nije ga nikada tražila ništa, ali zbog toga šta ja sam stvarno u nezavidnoj situaciji a on ima jako dobar posao i drži se ko gospodin, mene ne želi saslušati ni vidjeti, pa me zanima dali ja imam ikakva prava dobiti šta od njega, ipak sam njegovo dijete i mislim da je morao nekako pridonositi mom razvoju?

Molio bi odgovor ako je moguće, hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav, naime imam 22 godine, nezaposlen sam, završio sam srednju ekonomsku školu. I krenuo na faks, prvu godinu skoro pa sve rješio, zatim pustio jer sam počeo raditi zbog problema u obitelji (smrt očuha, djeda u kratkom razdoblju). U te 22 godine moj otac, koji me nikada nije hti prihvatiti a znao je da sam njegov nije mi dao ni kune, a živi kuću preko puta mene, svaki dan me vidi i ne želi nikakve kontakte sa mnom. Moja majka nije ga nikada tražila ništa, ali zbog toga šta ja sam stvarno u nezavidnoj situaciji a on ima jako dobar posao i drži se ko gospodin, mene ne želi saslušati ni vidjeti, pa me zanima dali ja imam ikakva prava dobiti šta od njega, ipak sam njegovo dijete i mislim da je morao nekako pridonositi mom razvoju?

Molio bi odgovor ako je moguće, hvala :)

 

 

Još da se nadovežem, da bi nastavio školovanje izvanredno, ali jednostavno nisam u situaciji, živim s majkom koja ima malu plaću i bratom koji je još srednjoškolac i zaista nismo u situaciji da izdvojimo sredstva za tako nešto, dok dotični gospodin grca u novcima, a vlastitog sina ne može u oči pogledat, nego izbjegava ići u dućan kad vidi da ja idem u njega, mijenja smjer automobila kad me vidi i tako dalje da ne nabrajam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
kad si napunio 18 godina mogao si podnijeti tužbu i tražiti alimentaciju.

alimentaciju možeš tražiti do navršenih 26 godina ali ako se školuješ ( nisi zaposlen).

tražiš za 5 godina unazad uvečano za zakonske zatezne kamate.

 

 

A krenuo sam se školovati, predao sve ispite na prvoj godini pomorskog, i umro mi je očuh pa djed i morao sam raditi na crno jer mi niko nije htio prijaviti svi su me povlačili za nos a mi doma nismo imali ni kune, a imao sam brata koji ide osnovnu, majku oja je bila u ludnici, sad nemam posla već dugo vremena, predao sam papire na zavod za zapošljavanje, znači sad mogu podnijeti tužbu? I imam neke šanse?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija