Jump to content

Ovrha za racune za vodu a stan prodan prije 10 g


Dinchi

Preporučene objave

Poštovani

Došla mije ovrha za neplačene račune za vodu za stan prodan prije 10 godina.Ukupno 7 tisuća Hrk.Nova vlasnica nije prenijela vodu na sebe:Uputila sam žalbu i priložila kupoprodajni ugovor a jednan prijedlog je već pravomoćan.Što mi je ćiniti ?Sadašnja vlasnica ne želi platiti svoje raćune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da si dobila rješenje o ovrsi od javnog bilježnika.

u roku od 8 dana od primitka rješenja (po uputi o pravnom lijeku) poslati prigovor javnom bilježniku koji je i poslao rješenje.

osporavati potraživanje u cijelosti.

pozvat se na promašenu pasivnu legitimaciju (nisi vlasnica stana što dokazuješkopijom kupoprodajnog ugovora )

opreza radi pozvat se na zastaru potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da si dobila rješenje o ovrsi od javnog bilježnika.

u roku od 8 dana od primitka rješenja (po uputi o pravnom lijeku) poslati prigovor javnom bilježniku koji je i poslao rješenje.

osporavati potraživanje u cijelosti.

pozvat se na promašenu pasivnu legitimaciju (nisi vlasnica stana što dokazuješkopijom kupoprodajnog ugovora )

opreza radi pozvat se na zastaru potraživanja.

 

hvala na odgovoru slično sam i napisala no jedna presuda je vec pravomoćna iz razloga jer sada po zakonu ako te dva puta nema doma kada ti dotavljaju rjesenje ide na Oglasnu ploću suda i postaje pravomoćno..Nisam to znala..Sada sam se žalila na pravomoćnost iako znam da su mi slabe šanse..Neki mi savjetuju privatnu tužbu protiv nove vlasnice..??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
predpostavljam da si dobila rješenje o ovrsi od javnog bilježnika.

u roku od 8 dana od primitka rješenja (po uputi o pravnom lijeku) poslati prigovor javnom bilježniku koji je i poslao rješenje.

osporavati potraživanje u cijelosti.

pozvat se na promašenu pasivnu legitimaciju (nisi vlasnica stana što dokazuješkopijom kupoprodajnog ugovora )

opreza radi pozvat se na zastaru potraživanja.

 

Poštovani,

nije baš sve tako na sudu... ja sam imala potpuno identični slučaj samo sa HEP Topinarstvom, a stan sam prodala 1997. znači puno više od 10 godina. Angažirala sam i odvjetnika koji mi isto nije puno pomogao.

Zastara ne pali, a oni se pozivaju na zakon iz 2006. (koji isto više nije na snazi!) prema kojem sam ja kao prodavatelj stana bila dužna sebe odjaviti. Da bude stvar još bolja gospodina sam namolila da plati kako bih imala za život i iako je on platio i dug i sudske troškove - sud mene tereti za sudske troškove?! Kaže - dug je podmiren na moje ime i ja tim " priznam" krivicu, iako nikad nisam bila na blagajni HEPa i iako moj potpis ne stoji na uplatinic.... NEČUVENO!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija