Jump to content

Čl. 11. zakona o prebivalištu


delb

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Smješten sam kod obrtnika čiji je obrt pružanje usluge smještaja i on je po čl 11 zakona o prebivalištu dužan prijaviti nadležnom tijelu boravište osobe kojoj pruža smještaj.

Znači li to da nisam ja osobno dužan dolaziti u nadležnu policijsku postaju i prijavljivati svoje boravište, tj. je li moja obaveza, u smislu tog zakona, završava davanjem osobnih podataka tom obrtniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.mup.hr/43.aspx

 

Najbolje da oboje odete.

 

Nije mi jasno koji je smisao čl.11. zakona o prebivalištu u kontekstu predhodnih članaka tog zakona.

Smatram apsurdnim da pod prijetnjom kazne moram u policijskoj postaji prijavljivati svoje boravište, ne znam postoji li takva odredba u "normalnim" državama.

Uostalom, ako me policajac legitimira u gradu koji mi nije prebivalište zašto bih se ja morao izjašnjavati o vremenskoj duljini i razlogu svog boravka u tom gradu, pogotovo ako znam da mi slijedi prekršajna prijava ako nemam prijavljeno boravište. Jednostavno ću reći da se ne želim izjasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram apsurdnim da pod prijetnjom kazne moram u policijskoj postaji prijavljivati svoje boravište, ne znam postoji li takva odredba u "normalnim" državama.

Uopće nije bitno kako je u drugim državama.

 

Ako od obrtnika za plaćanje dobiješ račun što bi trebao dobit onda je on kriv a ne ti jer za njega postoji kazna po čl.17 st.1 i2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija