Jump to content

Potraživanje nužnog djela prije smrti roditelja


miica_bla

Preporučene objave

Naime, situacija je sljedeca... Suprugu je umrla majka prije 6 godina, imala je od nekretnina kucu koju je dobila darovnim ugovorom od svoga oca. Na ostavinskojj raspravi kao nasljednici bili su moj suprug i njegov otac... Prije ostavinske dogovorili su se da ce osobni automobili, stednja na banci prippasti suprugu, a kuca da ce pripasti njegovom ocu kao da se ne komplicira sa vlasnistvom jer je isla na prodaju i imala je hipoteku... A posto smo zivjeli zajedno, ionako ce se sve podjeliti po pola... I eto, suprug, budala je bio jako naivan i povjerovao je da ce to zaista biti tako, mi smo ga uzdrzavali jer nije radio i tako... Nakon jedno 6 mj on je otisao sa drugom zenom, prodao kucu, nije dao ni novcica(naravno) i kupio si stan... NAkon toga nismo bili sa njim u kontaktu 5 godina, do nedavno... On sada zeli prodati taj stan i uzeti si novac, rjesiti neke svoje dugove... Dali je moguce da suprug zatrazi nuzni dio tog stana prije nego ga ovaj proda? Ne bi htjeli da se pojavi na vratima za par godina i da smo ga duuzni po zakonu uzdravati nakon sto on sve spiska... I da, mislim da ima i neke psihicke dijagnoze i na temelju toga trazi invalidsku mirovinu...Hvala unaprijed na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija