Jump to content

kako doznati koliki je dug iza pokojnika


mamutica

Preporučene objave

Poštovani!

Beskrajno Vam hvala na pomoći i savjetima. Molim za još jedan savjet (znam da sam dosadna, ali uopće se ne kužim u te stvari) u svezi dugova koji su ostali iza pokojnika, djetetova oca. Naime, ja ne znam o čemu se konkretno radi i koliki je dug, a nitko mi od njegove rodbine ne želi dati informacije. Kako da dođem do tih podataka? Postoji li neka ustanova koju trebam kontaktirati ili će mi to reći na sudu, na ostavinskoj? Još jednom puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

nisam odvjetnik, niti sam u pravnoj struci ali nedavno sam odradio ostavinsku pa Vam mogu reći kako smo to mi odradili.

 

Prvo smo odabrali javnog bilježnika te smo u matičnom uredu zatražili ostavinsku raspravu. Tada smo nabrojali sve što znamo o imovini koja je preostala (nekretnine i pokretnine) i čekali smo poziv javnog bilježnika.

 

Dva mjeseca kasnije javni bilježnik šalje poziv, te se nalazimo na prvom sastanku. U ta dva mjeseca pokušali smo doći do bilo kakvih podataka o imovini koji nam nisu bili poznati (npr. u kojim je bankama pokojnik imao račune, pretresli smo račune koji su dolazili poštom...).

 

Nakon toga, na prvom sastanku sa javnim bilježnikom, napomenuli smo sve što smo pronašli, te je javni bilježnik službenim putem zatražio očitovanje od tih banaka. To se čekalo još oko 2 tjedna, te smo telefonski pozvani kada su svi papiri stigli.

 

U pravilu sve to odrađuje JB, na Vama je da pitate, a JB zna proceduru i načine da dođe do tih podataka.

 

Nadam se da je sve ovo barem malo pomoglo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija