Jump to content

Novi zakon o Hrv. braniteljima


CheKirac

Preporučene objave

Naime o čemu se radi; Novi zakon o Hrvatskim braniteljima predviđa od 01.06.2015. god, ukidanje statusa RVI svim braniteljima koji imaju oštečenje organizma od 20,30 i 40% a to znači svi koji boluju većinom od PTSP-a.Taj zakon je donesen još u tajnosti 2013. god. sa smanjenjem mirovina od 10%.Ostali mogu očekivati isplate iz državnog proračuna u dijelu odnosa rat-mir ako naravno bude love, ako ne onda svaki mjesec smanjenje , ali povečanje u to sumnjam.Na dio ostvaren temeljem uplate u Mirovinski fond tj. staža obračunavati će se po postotku povećanja koji se isplačuje iz fonda. Sad smo tek nagrabusili. Šta kažete, hoćete izdržati do izbora !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime o čemu se radi; Novi zakon o Hrvatskim braniteljima predviđa od 01.06.2015. god, ukidanje statusa RVI svim braniteljima koji imaju oštečenje organizma od 20,30 i 40% a to znači svi koji boluju većinom od PTSP-a.Taj zakon je donesen još u tajnosti 2013. god. sa smanjenjem mirovina od 10%.Ostali mogu očekivati isplate iz državnog proračuna u dijelu odnosa rat-mir ako naravno bude love, ako ne onda svaki mjesec smanjenje , ali povečanje u to sumnjam.Na dio ostvaren temeljem uplate u Mirovinski fond tj. staža obračunavati će se po postotku povećanja koji se isplačuje iz fonda. Sad smo tek nagrabusili. Šta kažete, hoćete izdržati do izbora !!

kad već kažeš da je zakon donesen,onda bi bilo lijepo da napišeš gdje to i u kojem zakonu piše......to što si napisao je vrlo ozbiljno i ne bi bilo dobro da je insinuacija,pretpostavka ili slično jer si napisao da je zakon donesen....ja neznam ,pa bih volio da to pročitam gdje piše........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad već kažeš da je zakon donesen,onda bi bilo lijepo da napišeš gdje to i u kojem zakonu piše......to što si napisao je vrlo ozbiljno i ne bi bilo dobro da je insinuacija,pretpostavka ili slično jer si napisao da je zakon donesen....ja neznam ,pa bih volio da to pročitam gdje piše........

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.feral.com.hr/novi-zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-braniteljske-mirovine-ce-od-01-01-2015-biti-podijeljene-na-dva-dijela-opci-i-poseban-dio/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam još napisao da ja ne izmišljam , previše sam ozbiljan da bih se bavio izmišljotinama, ovo je istina, a tebi ako nešta nije jasno bavi se malo više čitanjem vijesti što se tiču Hrv. branitelja pa nećeš trebati postavljati ovako glupa pitanja.Di je donesen zakon, tko ga je napisao itd.itd. Neželim sad elaborirati svaki detalj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.feral.com.hr/novi-zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-braniteljske-mirovine-ce-od-01-01-2015-biti-podijeljene-na-dva-dijela-opci-i-poseban-dio/

 

Pozdravljam!

Kad sam bio maci naučio sam par stihova svirati u harmoniku.... možda mi zatreba u grupi " suzavac " ko Čombe u seriji Lud zbunjen normalan.

Eto malo šale..... Osobno podržavam novi Zakon prema općem i posebnom izračunu.

Živi bili pa vidjeli i dočekali nove izračune i prevođenja. Od prvog dana sam kao Dragovorljac otišao u obranu naše Hrvatske. Imam i status trajni Hrvi-a pa da vidimo. 5. god.6 mj. 5 dana.

 

Poštovani kolege... poslije kiše sunce svane!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam još napisao da ja ne izmišljam , previše sam ozbiljan da bih se bavio izmišljotinama, ovo je istina, a tebi ako nešta nije jasno bavi se malo više čitanjem vijesti što se tiču Hrv. branitelja pa nećeš trebati postavljati ovako glupa pitanja.Di je donesen zakon, tko ga je napisao itd.itd. Neželim sad elaborirati svaki detalj.

kao prvo to sam davno pročitao,a i na ovom forumu se o tom diskutiralo...što se tiće novog obračuna mirovina............mene je zanimalo gdje si ti i u kojem članku zakona pročitao da se ukida HRVI svim invalidima sa 20,30 i 40 %........

kad mi taj članak pokažeš,ja ću prihvatiti da sam postavio glupo pitanje,...ako nema tog članka,onda bi bilo lijepo da se izvineš,jer ni ja tebi nisam napisao da ti je post glup,već da ga argumentiraš.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi zakon o Hrvatskim braniteljima predviđa od 01.06.2015. god, ukidanje statusa RVI svim braniteljima koji imaju oštečenje organizma od 20,30 i 40% a to znači svi koji boluju većinom od PTSP-a.

 

Gdje to piše?

 

Pronađi taj dio prijedloga zakona. (Oštečenje?)

 

Ne radi ti tipkovnica? :-)

 

Ali hajd, nećemo polemizirati oko oštečenja ili oštećenja.

 

Gdje si to pročitao da se ukida status HRVI 20-40 "procenata" :-) ?

 

Po toj tvojoj teoriji ratni vojni invalidi su misteriozno ozdravili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.feral.com.hr/novi-zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-braniteljske-mirovine-ce-od-01-01-2015-biti-podijeljene-na-dva-dijela-opci-i-poseban-dio/

 

Članak je malo pretenciozno napisan,- citat:

"Drugim riječima, branitelji koji su u rat otišli kao mlađi punoljetnici i koji prije rata nisu bili zaposleni, u potpunosti će ovisiti o dodatku iz državnog proračuna koji može biti pun, ali i ne mora.

 

U najcrnjem scenariju, kakav ipak ne očekujemo, neki branitelji mogli bi ostati bez ičega! U resornom ministarstvu ističu kako će “visina posebnog dijela (dodatka) pratiti sudbinu državnog proračuna”, što znači da će ga Vlada RH smanjivati ili povećavati ovisno o tome koliko novca ima u državnoj riznici."

Što to znači? - ako nema para u proračunu onda branitelji ostaju bez mirovine, pa onda nema mirovine niti za mog ćaću, mater i nema plaće za Jozu, Mirka i Slavka.

Ako do tog dođe (a moglo bi lako doći) onda uopće nije bitno jel netko ima status branitelja ili ne.

Ja sam konkretno otišao u rat s 19 godina i što sad. Nemam staža nigdje osim staža u gardijskoj brigadi, po ovom članku ispada da taj staž ne vrijedi ništa, bolje da sam umjesto vojske radio kao konobar u birtiji pa bi onda staž vrijedio.

A i taj Feral su jake novine, treba im malo senzacionalizma.

Aj ti bok!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, malo sam "njuškao" po netu i naletio na taj članak.

 

Bez veze. Taj koji je to pisao, očito nije znao o čemu piše.

Vidi im "Impressum"

 

CheKirac, evo za tebe jedan ozbiljan portal:

 

http://www.news-bar.hr/vijesti/hrvatska/pas-koji-je-malom-ivici-10-svakog-dana-jeo-zadau-uginuo-zbog-trovanja-tinto

 

 

Navodno je nesretna džukela požderala slova sa kvaĆicama i zbog toga je riknuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj Mrljo, tako je bilo i sa onih 10 % što su nam skinuli, pa smo vikali da je nemoguće, da to pišu nekakvi portali kojima treba popularnosti, ali ispostavilo se da oni bolje namirišu stvari nego ovi kakti ozbiljni Večernji, Jutarnji itd. Pročitao sam da, na jednom portalu danas, naletio slučajno na njega ali moja greška je u tome što nisam odmah Vama i poslao link i šta sad, ja vjerujem da će se to i dogoditi, 20,30.40 % ide dolje, nema invalida pa sad vi tvrdite da ima dok nedođe 01.06.2015.god.Jel vjeruješ da od 01.01. svi koji imaju 20% invalidnosti plaćaju participaciju, ne jel, e vidiš tako i to. Prijatelji moji ja nemam živaca objašnjavati niti se izvinjavati tko hoće nek vjeruje tko neće nemora.Ja bih volio da se to nedogodi jer i moja koža je u pitanju, ali rekao sam ovima nije za vjerovati, SDP će to oplesti samo tako.pozdrav i sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Rođeni", pusti te kojekakve portale. Na portalima i Web stranicama ljudi i "neljudi" pišu svašta. Danas svaki "magarac" može sjesti na stolicu, oplesti po tipkovnici i pisati ono što mu padne na pamet.

 

Jednostavno, nemoj se brinuti da će ti netko oduzeti invaliditet.

 

To se ne može oduzeti i ne postoji taj zakon koji može da ti oduzme invalidnost nigdje u svijetu.

 

Možda, u Sjevernoj Koreji kod onog debelog ljubitelja sira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Rođeni", pusti te kojekakve portale. Na portalima i Web stranicama ljudi i "neljudi" pišu svašta. Danas svaki "magarac" može sjesti na stolicu, oplesti po tipkovnici i pisati ono što mu padne na pamet.

 

Jednostavno, nemoj se brinuti da će ti netko oduzeti invaliditet.

 

To se ne može oduzeti i ne postoji taj zakon koji može da ti oduzme invalidnost nigdje u svijetu.

 

Možda, u Sjevernoj Koreji kod onog debelog ljubitelja sira.

 

Tako je Mrljavac.

To su budalaštine .

Pravomoćna, izvršna rješenja o invalidnostima su pravni akt koji je kao takav nemoguće osporiti bilo kakvim takvim glupostima kao što se spominje ovaj zakon.

Da su rješenja o HRVI - braniteljima HVO-a bila izvršna, kao što nisu ista im se ne bi mogla ukinuti-poništiti.

Znači ako je isto rješenje ( bilo koje - ne samo o hrvi ) pravomoćno i izvršno nema zakona koji to može poništiti samo tako. Bedastoće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nemam živaca objašnjavati niti se izvinjavati tko hoće nek vjeruje tko neće nemora.

izvinjavati se ne moraš za to što si napisao,već kad pišeš onda nije uljudno od tebe nekome napisati da postavlja glupa pitanja.......

 

slijedeće nije uopče bitno dal' će se prava ukinuti u budučnosti ili neće (ja osobno mislim da hoče na neki način) već je poanta da si napisao da je izašao zakon koji to ukida od 1.1.15 ...kad te netko pita gdje to piše,onda je to glupo pitanje i kasnije opravdavanje kako će se to najvjerovatnije dogoditi vjerovali mi to ili ne......

 

a,sad dal' je moje pitanje glupo ili tvoj post ,imaš vremena pa razmišljaj :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.feral.com.hr/novi-zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-braniteljske-mirovine-ce-od-01-01-2015-biti-podijeljene-na-dva-dijela-opci-i-poseban-dio/

 

Evo što kaže isti Zakon čl. 5 iz tog istog citiranog linka

 

Članak 5.

(1) Hrvatski ratni vojni invalid iz Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: HRVI iz Domovinskog rata) je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata kojem je organizam oštećen najmanje 20% zbog rane ili ozljede koju je zadobio u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno kao zatočenik u zatvoru ili neprijateljskom logoru u Domovinskom ratu. Smatra se da je oštećenje organizma zatočenika u neprijateljskom logoru na toj osnovi najmanje 20% trajno.

(2) HRVI iz Domovinskog rata je i hrvatski branitelj iz Domovinskog rata kojem je organizam oštećen najmanje 20% zbog bolesti, a bolest, pogoršanje bolesti, odnosno pojava bolesti neposredna je posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je Mrljavac.

To su budalaštine .

Pravomoćna, izvršna rješenja o invalidnostima su pravni akt koji je kao takav nemoguće osporiti bilo kakvim takvim glupostima kao što se spominje ovaj zakon.

Da su rješenja o HRVI - braniteljima HVO-a bila izvršna, kao što nisu ista im se ne bi mogla ukinuti-poništiti.

Znači ako je isto rješenje ( bilo koje - ne samo o hrvi ) pravomoćno i izvršno nema zakona koji to može poništiti samo tako. Bedastoće.

------------------------------------------------------------------------------------------------e moj kompa , pa riješenje o visini tvoje mirovine je također izvršno i prvano gledajući nemože se poništiti, ali ipak su u dva navrata skinuli po 10% , i šta se dogodilo, ništa, tako i riješenje o invalidnosti istina je izvršno i s pravne strane po zakonu utemeljeno ali stoji također da je podložno reviziji e pa sad nebih baš rekao da je 100% sigurno ono što je jednom na komisiji određeno, ima slučajeva gdje su branitelji dobili 20% RVI ali kad je došlo do revizije skinuto na 19% pa su izgubili status RVI-a. Tako može biti i sada,ovdje više ništa nije sigurno prijatelju.Ne plašim nikog ali kod nas je sve moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija