Jump to content

Šaljivi kredit hrvatskom branitelju i HRVI-u


ecwashere

Preporučene objave

Kolegi nakon 15 godina čekanja odobren "braniteljski" kredit za poboljšanje uvjeta stanovanja u visini od 19000E i mada je vlasnik stambenog objekta (ne žele hipoteku) traže ga za osiguranje kredita jednog sudužnika i dva jamca sa potpuno "čistim" trajnim primanjima. Naravno da čovjek to ne može ispuniti (možda netko i može).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegi nakon 15 godina čekanja odobren "braniteljski" kredit za poboljšanje uvjeta stanovanja u visini od 19000E i mada je vlasnik stambenog objekta (ne žele hipoteku) traže ga za osiguranje kredita jednog sudužnika i dva jamca sa potpuno "čistim" trajnim primanjima. Naravno da čovjek to ne može ispuniti (možda netko i može).

 

Takav kredit nudi skoro svaka banka , svakom građaninu bez obzira na status branitelja. Jedino u cijeloj toj priči su najbitnije kolike su kamate. Ako su kamate veće od 3 % opet toga ima u svakoj banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U sličnoj sam situaciji. Ministarstvo branitelja preuzima stan od MORH-a u kojem sam 11 godina i pošto sam hrvi 30% (dragovoljac) daje mi ga na kredit od 4% na 20 godina preko HPB. Mirovina mi je 3500 kuna pa sam stoga automatski i kreditno nesposoban jer bi rata bila 152 eura, a imam 3 uzdržavana člana. Stan je 54 kvadrata i njihov izračun cijene je 26000 eura. Nema mogućnosti smanjenja cijene zbog ulaganja u stan, popust na stanje stana, kao niti mogućnosti otplate u gotovini i popust na gotovinu. Isti stanovi po kvadraturu su se otplaćivali po 6000 eura u gotovini ili 220 kuna na 20 godina bez statusa hrvi i dragovoljca. E sada što je tu povoljno i čime smo mi zaslužili da nam se ne priznaju stečena prava, a nekim da. Pa nisam ja kriv što mi nisu htjeli dati prije stan i otkup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim ako netko zna kako se pravda kredit dobiven od Ministarstva branitelja za poboljšanje uvjeta stanovanja i kakve im je račune potrebno dostaviti da bi se dokazalo namjensko trošenje kredita u roku od 12 mjeseci ili ste istog dužni vratiti uz kamatu ako ne dokažete na što su utrošena sredstva.

Hvala najljepša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim ako netko zna kako se pravda kredit dobiven od Ministarstva branitelja za poboljšanje uvjeta stanovanja i kakve im je račune potrebno dostaviti da bi se dokazalo namjensko trošenje kredita u roku od 12 mjeseci ili ste istog dužni vratiti uz kamatu ako ne dokažete na što su utrošena sredstva.

Hvala najljepša

 

Za sve kupljeno traži R-1 račun kao i za obavljene radove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija