Jump to content

Plod uzivanja- član obitelji prijeći pristup kući.


Beštija Je

Preporučene objave

Poštovanje,

pok dida je na pok oca napisao darovnicu.

Pok otac to nije bio uknjizio, a na ostavinskoj raspravi ja sam kucu prepistila bratu, zemljiste pola-pola a majka je dobila plod uzivanja tokom zivota.

 

Brat priječi ulazak- tako što je promijenio brave i dok nije bio dole (bio je na poslu u inozemstvu) ona je uspjela uc preko prozora. On sad prijeti zbog 1 predmeta (kosulje od pok.oca koju je ona uzela- da ce prijaviti krađu policiji.

 

1. Jel se on mogao upisati u katastar kao vlasnik, ako otac darovnicu nije upisao- i jel mogu ikako ponistiti tu ostavinsku raspravu ili ju opet pokrenuti?

2. Majka ima pravo na plod uzivanja- on joj prijeci ulaz mjenjanjem brave- koje je njeno pravo s te strane (on ju je prvi promijenio pa je ona usla kroz prozor uz pomoc susjeda- nije nista razbila nego je prozor bio napola otvoren sa straznje strane ?

3. Taj isti šupak je mene fizički i psihički zlostavljao- ja bih zeljela to prijaviti. Iako se to desavalo neki duzi niz godina, dal ja to jos uvijek mogu.

4. sto se zemljista tice tete se ne zele podijeliti- dal ih mogu prisilno natjerati da izadju na sud. jer je stvarno praseće da 1 teta se koristi zemljistima koje je odabrala (nelegalno- dal ju mozemo mi ostali tuziti? ) i kolko postupci traju, cijena i sl. hvala

4.hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako majka ima plodouživanje ona može kuću iznajmiti i ubirati najam.

može kuću koristiti a vlasnik je obvezan plaćati račune.

iznajmi stan i od vlasnika kuće traži povrat najma.

ili tužbom traži svoja prava.

 

Hvala.

On je lud. I ić ćemo sudski makar ja jela jaja i kruh mjesecima. tuzit cu ga. xxxxx pokvareno puno para.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno Vi po pitanju kuce nemate osnov za tuzbu,majka je kao ovlastenik prava sluznosti aktivno legitimirana na posjedovnu tuzbu,buduci da je ometena u vrsenju sadrzaja sluznosti,no koliko se iz vaseg teksta moze uociti,majka se posluzila dopustenom samopomoci i uspostavila ranije posjedovno stanje,tako da bi u tom slucaju dopustenost tuzbe bila upitna,izuzev novog smetanja ili uznemiravanja.

Nevidim pravni osnov po kojem bi vi sporili rjesenje o nasljedjivanju,dok s druge strane dogadjaje koje navodite,nemaju nikakvu vezu na zakonitost donesenog rjesenja.

Nebitno sto pokojni otac nije proveo darovni ugovor kroz zemljisne knjige,ako je vec od oca i naslijedio iste nekretnine,za koje ste se vi u ostavinskom postupku iza umrlog oca,izmedju ostalog sporazumjeli da kuca pripada bratu,sto znaci da je po pitanju rjesenja o nasljedjivanju KRAJ PRICE.

Po ovome sto ste napisali brat i nije svetac,no vidljivo je da ni vama nemanjka pojedinih "rijeci".

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno Vi po pitanju kuce nemate osnov za tuzbu,majka je kao ovlastenik prava sluznosti aktivno legitimirana na posjedovnu tuzbu,buduci da je ometena u vrsenju sadrzaja sluznosti,no koliko se iz vaseg teksta moze uociti,majka se posluzila dopustenom samopomoci i uspostavila ranije posjedovno stanje,tako da bi u tom slucaju dopustenost tuzbe bila upitna,izuzev novog smetanja ili uznemiravanja.

Nevidim pravni osnov po kojem bi vi sporili rjesenje o nasljedjivanju,dok s druge strane dogadjaje koje navodite,nemaju nikakvu vezu na zakonitost donesenog rjesenja.

Nebitno sto pokojni otac nije proveo darovni ugovor kroz zemljisne knjige,ako je vec od oca i naslijedio iste nekretnine,za koje ste se vi u ostavinskom postupku iza umrlog oca,izmedju ostalog sporazumjeli da kuca pripada bratu,sto znaci da je po pitanju rjesenja o nasljedjivanju KRAJ PRICE.

Po ovome sto ste napisali brat i nije svetac,no vidljivo je da ni vama nemanjka pojedinih "rijeci".

Pozdrav

 

Hvala.

Bio bi i ti pun krasnih epiteta- da imas starijeg brata koji te godinama zlostavljao, koji nakon očeve smrti nije 1kunu dao tebi i majci- a uredno je iskoristavao smjestaj kod nas da ne bi slucajno sebi platio podstanarstvo. Da ti brat ostavlja xxxxx da za njim zalijevaš u wc-u dok nam vodokotlić nije radio- jer on nije htio zalijevati.

I da tom istom bratu majka plati porez- a on njoj ne vrati 1kn. Ona platila da mu se kamate ne gomilaju. Da taj isti brat kupuje prsut i kolače- ispred praznog frizidera.

Da taj isti brat odluci uzet frizider niti pola godine od očeve smrti- jer on je kupio frizider i zeli ga odnit u kucu koju gradi. Da taj isti brat nakon svega govori mojoj majci koja ima pravo na koristenje kuce da ce ju prijaviti za provalu, sto je usla i donila doli cvijeće na grob i ostala par dana. U kucu koju je djelila s muzem i na koju ima pravo, uzela ocevu kosulju, on joj prijeti da odakle njoj to pravo i da ce prijavit kradju.

Oprosti molin te- al neznam kakav epitet da koristim.

Neki ljudi su tesko zlo- majka i ja zivimo od 2 penzije, ja se taren studiran i radin. Njemu su roditelji omogucili da radi za hrvatske prilike odlicno placen posao.

Zar nije sramota da on se nikad nije zapitao kako nas dvije zivimo. Odvratan je i iskoristava.

Eto kad vec se dotičeš epiteta- i znam sad ces promisliti da smo mi neke zločeste- pa vjerovao neki ljudi mogu biti pokvareni iako si ti prema njemu dobar.

Neki ljudi imaju dijagnozu i točka.

Iskreno neka mu cila kuca, samo nek ide sta dalje od mene.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija