Jump to content

Legalan način naplate manjkova u prodavaonicama - da li postoji??


nenicanenica

Preporučene objave

Da li postoji legalan način na temelju kojega bi se naplaćivalo manjkove s plaće radnika? Znam da je uvijek potrebna suglasnost radnika, ali dal ima tko kakvih iskustava i metoda o provođenju naplate? Zanima me to jer radim u firmi koja ima problema s napolatom manjkova pa bih htio ponuditi rješenje... lakše bih dobio produženje ugovora :) Ja sam razmišljao o metodi osnivanja fonda za manjkove (ne mora se tako zvati) otvaranjem posebnog računa u banci, a u koji bi radnici svaki mjesec uplaćivali određeni iznos, naravno, na dobrovoljnoj osnovi i uz izričitu suglasnost, bilo stavljanjem uglavka u ugovor bilo putem izjave o suglasnosti. Nakon izvršenja svih inventura skidalo bi se sa tog računa za naplatu, naravno opet uz suglasnost svakog radnika jer ipak su to njihova sredstva. Ako ostane višak krajem godine bi se isplaćivao svakom radniku razmjerno uplaćenom dijelu. Nisam siguran da li je ovo ok... sto mislite?? Da li ima tko kakve druge prijedloge ili razrađene metode?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija