Jump to content

Darovni ugovor i nasljednik


JDSD

Preporučene objave

Poštovani,

imam uredno proveden darovni ugovor za stan iz 1996. sa plaćenim porezom (5%) kojim mi teta, koja nema supruga niti djece, daruje navedenu nekretninu. Kroz zemljišne knjige ugovor je proveden 2011. i u ZK izvatku sam ja jedini vlasnik bez ikakve zabilježbe.

Za tetu se ja brinem sve te godine uz financijsku pomoć zbog male mirovine (1.900,00 kn, a samo su režije stana oko 800,00 kn), za što nemam potvrde, a ove je godine smještena u dom koji doplaćujem oko 2.000,00 kn mjesečno.

Sada kad je teti lošije, sjetila se i ostala rodbina za nju. Naime, osim moje majke koja je živa i ja sam joj jedini sin, teta je imala i brata koji je umro, ali on ima dva sina, od kojih je jedan umro, a drugi je živ,

Molim odgovor, da li navedena rodbina po tetinom umrlom bratu poslije tetine smrti može osporiti gore navedeni darovni ugovor?

Sa pošovanjem svima!

Josip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemogu, nisu nužni nasljednici.

ako je stan promjenio vlasnika teta višenema imovinu.

 

ali za svaki slučaj čuvajte uplatnice za dom kao dokaz.

na uplatnicama navedeite svoje ime a tetu kao korisnika.

obzirom na obvezu uzdržavanja i plaćanja doma darovni ugovor bi se smatramo ugovorom o doživotnom uzdržavanju .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dakle, ako ostali nećaci nisu nužni nasljednici, vjerojatno nemaju pravo ni na nužni dio. Ali ipak brine me ono u Vašem odgovoru "za svaki slučaj", to znači da bi ipak mogli na neki način nešto tražiti.

Pozdrav!

 

nemogu, nisu nužni nasljednici.

ako je stan promjenio vlasnika teta višenema imovinu.

 

ali za svaki slučaj čuvajte uplatnice za dom kao dokaz.

na uplatnicama navedeite svoje ime a tetu kao korisnika.

obzirom na obvezu uzdržavanja i plaćanja doma darovni ugovor bi se smatramo ugovorom o doživotnom uzdržavanju .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija