Jump to content

Prikupljanje novčanih sredstava


josavka

Preporučene objave

Došloje do situacije , da ja i moje radne kolege , želimo početi skupljati novčana sredstva u krugu radne sredine , u kojoj radimo .

Tim novčanim sredstvima bi nabavili tehničko pomagalo za rad , koje bi darovali našoj firmi .

Dali to zakonski smijemo ili ipak postoje neka zakonska pravila , koja se trebaju ispoštovati ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao šta sam napisao : Za bilo kakvo prikupljanje novca , moram to njima prijaviti , da oni ( MUP ) izdaju pismeno odobrenje . Radi se o javnoj ustanovi ! Mislio sam da solidarno prikupljanje novca , među zaposlenicima , ne podliježe takvoj proceduri ! Razmišljam , da se ipak obratim Državnom inspektoratu RH .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I.... ali od MUP-a sam dobio drugi odgovor ....

A zašto ste se uopće obraćali MUP-u s takvim pitanjem, ali bih se složio s G-men-om za dobivanja (pisane) procedure oko tog "problema".

 

Međutim, sporan može biti dio oko prijema sredstava Poslodavcu od strane radnika, jer se može tumačiti na razne načine (iako je vama radnicima u prvu ruku, očito olakšati sebi radni proces), a i problem je kod materijalnoga knjiženja donacije od strane radnika, jer se i takva donacija treba knjižiti, a predmet dobiti inventarni broj.

 

Naravno, sve možebitne probleme ne možemo ni predočiti, jer ne znamo o kakvoj se vrsti "tehničkog pomagala" radi, jer ukoliko je u sferi sigurnosti (javne ili radne), tada zaista MUP treba dati dozvolu za prikupljanje, a zatim i za kupovinu takvog "tehničkog pomagala".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija