Jump to content

Uvođenje profesionalne mirovine ? I don't understand


Draganec

Preporučene objave

Nema tu nekakvih velikih izmjena.

 

Ako ostvariš pravo na profesionalnu mirovinu, možeš i sklopiti ugovor o radu-djelu kod poslodavca.

 

Mirovina ti se umanji (dobiješ oko pola mirovine) + plaću i plaćaš sve doprinose.

 

;-)

 

E, samo moraš staviti na vagu, da li je to isplativo.

 

Trebao bi u tom slučaju naći dobro plaćen posao.

 

Ako imaš računicu 1000 kuna+ ?

 

;-)

 

Možda je bolje "zbrisati" u EU, ........dobiti pola mirovine, ali i bolju plaću.

 

Ako si perspektivan, ambiciozan i imaš volju raditi (poznaješ engleski, njemački jezik........;-) )

 

___________________________________________________

Dok je "pleća", bit će i "preduzeća"-tvrtki.

 

I konjskih snaga (kilovata).

 

Naravno, magarac je uvijek dobrodošao ;-)

 

Understand, Fršten..

 

Ima tu i velikih "rupa" u zakonu i nije sve prilagođeno standardima EU.

 

Uostalom, ako i imaš od strane HZMO opću nesposobnost, odeš u Norvešku...bilo gdje i zaposliš se i, što ti naše zakonodavstvo može? Ništa.

 

Ako možeš raditi, zaposli se i radi, u EU ili "preko Bare" ili u Australiji.

 

Braniteljska mirovina (i ostale mirovine) je mala, a ako možeš raditi za dobru plaću, zafitilji....

 

U većini država kugle zemaljske, ima i hrvata, informiraj se, klubovi, kafići, naći će se nješta-netko, ali moraš biti uporan i oprezan da te netko ne za*ebe.

 

Problem je što branitelji više nisu "mladi" , a poslodavci primaju u radni odnos samo mlade osobe koje neće prigovarati (sretni su što su zaposleni).

 

Koji poslodavac treba "grintavca" od 50 godina starosti (još mu kaži da si branitelj).

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu nekakvih velikih izmjena.

 

Ako ostvariš pravo na profesionalnu mirovinu, možeš i sklopiti ugovor o radu-djelu kod poslodavca.

 

Mirovina ti se umanji (dobiješ oko pola mirovine) + plaću i plaćaš sve doprinose.

 

;-)

 

E, samo moraš staviti na vagu, da li je to isplativo.

 

Trebao bi u tom slučaju naći dobro plaćen posao.

 

Ako imaš računicu 1000 kuna+ ?

 

;-)

 

Možda je bolje "zbrisati" u EU, ........dobiti pola mirovine, ali i bolju plaću.

 

Ako si perspektivan, ambiciozan i imaš volju raditi (poznaješ engleski, njemački jezik........;-) )

 

___________________________________________________

Dok je "pleća", bit će i "preduzeća"-tvrtki.

 

I konjskih snaga (kilovata).

 

Naravno, magarac je uvijek dobrodošao ;-)

 

Understand, Fršten..

 

Ima tu i velikih "rupa" u zakonu i nije sve prilagođeno standardima EU.

 

Uostalom, ako i imaš od strane HZMO opću nesposobnost, odeš u Norvešku...bilo gdje i zaposliš se i, što ti naše zakonodavstvo može? Ništa.

 

Ako možeš raditi, zaposli se i radi, u EU ili "preko Bare" ili u Australiji.

 

Braniteljska mirovina (i ostale mirovine) je mala, a ako možeš raditi za dobru plaću, zafitilji....

 

U većini država kugle zemaljske, ima i hrvata, informiraj se, klubovi, kafići, naći će se nješta-netko, ali moraš biti uporan i oprezan da te netko ne za*ebe.

 

Problem je što branitelji više nisu "mladi" , a poslodavci primaju u radni odnos samo mlade osobe koje neće prigovarati (sretni su što su zaposleni).

 

Koji poslodavac treba "grintavca" od 50 godina starosti (još mu kaži da si branitelj).

 

;-)

 

Fala Mrljavac!

50 i kusur god. a zdravlje -2. Više mi je radi djece. Visoka stručna kod jednog i drugog Prošli 30 a posla jedino preko bare kako kažeš, a mene kao pjesmu " opet me je pregazilo vrijeme "

Nakon svega toga traže osobu sa radnim iskustvom, a u fotelji nasuprot sjedi čiko koji je trebao bit u mirovini pred najmanje 5-10 god. i osloboditi mladom kadru mjesto.

Naime kad več pišem.... čini mi se da sam pročitao u ZOMO-u da u slučaju prof. nesposobnosti osoba sa visokom stručnom spremom i jednom ili god. iskustva ima pravo ili može ostvariti inval. mirovinu temeljem prof. nesposobnosti. Ima li što u tomu.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime kad več pišem.... čini mi se da sam pročitao u ZOMO-u da u slučaju prof. nesposobnosti osoba sa visokom stručnom spremom i jednom ili god. iskustva ima pravo ili može ostvariti inval. mirovinu temeljem prof. nesposobnosti. Ima li što u tomu.?

 

Imao ili ne-imao VSS,VŠS.?

 

Koliko je osoba obrazovana? NE.

 

Medicinska dokumentacija je osnova za utvrđivanje radne sposobnosti (profesionalna ili opća radna nesposobnost).

 

Možeš biti akademik, doktor pravnih.......ili imati malu maturu, biti branitelj........isto ...

 

Mirovinu će teško ostvariti ubuduće bilo tko (ne samo branitelji, a stručna sprema nema veze sa radnom sposobnošću).

 

Pogledaj samo na portalima, a i vidimo i sami da je omjer zaposlenih-umirovljenika..... dobro je da postoje mirovine i da se isplaćuju, dječji doplatak..socijala..

 

Ne znam samo za koji K*rac smo se borili, a Hrvatska je lijepa i bogata država, samo neki ...........su je pokrali...........kradu i lažu i sada............a branitelje gotovo da optužuju............:-)

 

Pogotovo, "balavci" i "pobjegulje". Pogledaj samo na Netu..........i "kvazi novinare" ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

 

Pogledaj samo na portalima, a i vidimo i sami da je omjer zaposlenih-umirovljenika..... dobro je da postoje mirovine i da se isplaćuju, dječji doplatak..socijala..

 

 

S obzirom da ima nešto preko 1.000.000,00 umirovljenika računajte si da barem polovica Hrvata, što posredno što neposredno živi od tih mirovina ( neka svaki umirovljenik hrani još jednoga koji nema primanja ). Ukupno bi to otprilike bilo oko 2.000.000,00 građana koji preživljavaju mjesec od mirovina.

 

Od socijale živi sigurno 500.000,00 građana a koji od te bijede hrani barem u prosjeku još 0,5 osobe. Što bi bilo da od socijale posredno ili neposredno živi oko 750,000 građana.

 

Za državu ih radi oko 250,000 ....od kojih plaća posredno ili neposredno živi još barem dvije osobe. što bi značilo da ih od držvnih plaća živi barem 750,000 građana.

 

E sada zbrojite : od mirovina živi = 2.000.000,00 građana

od socijale živi = 750.000,00 građana

od držav. plaća = 750.000,00 građana

Što bi u konačnici bilo da od državnog proračuna posredno ili neposredno živi oko 3.500.000,00 građana lijepe nam naše ! Ili bolje reći preživljava.

 

Onaj ostatak od nekih 500,000 građana živi od rada kod privatnika ili svojih privatnih biznisa.

 

Znači zaključio sam ovime da kada bi se presatla isplačivati sredstva iz državnog proračuna da bi 3.500.000, 00 građana ostalo gladno ali doslovno gladno.

 

Znači vladajuća garnitura bilo koja to sebi nikako ne može dopustiti. Znači, opustite se jer novaca ONI moraju imati u blagajni kako bi raji podijelili. Inaće ........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakav optimist se rijetko sreće. Inače što? Misliš li da će to "inače" osigurati tebi i tvojoj djeci kruh. Naprotiv, samo će pogoršati situaciju. A o tome da si vladajuća garnitura nešto ne može dopustiti može se voditi dugačka rasprava.

 

To su činjenice.

To inaće nisam mislio samo na sebe, niti samo na braniteljsku populaciju nego na svih ovih 3.500.00,00 građana koji posredno ili neposredno žive od i iz proračuna.

 

Nije to optimistično razmišljanje, to je tako. Evo vidi sigurno i ti osobno znaš nekog umirovljenika ili nekoga tko radi za državu i koji imaju djecu starosti + 30 a da ta djeca imaju djecu i sva ta djeca jedva čekaju penziju, plaću od države i nekakav oblik socijale jer svoga zaposlenja i stalnih primanja nemaju.

 

Ovo inaće, ti znači da bi u slučaju neisplate istog novca 3.500.000 građana ostali gladni a glad ne pita za zakone i hijerarhiju nego onda počinje zakon džungle, odnosno zakon jačega i prava borba za život.

 

To znaju svi ( koji imaju iti zrno soli u glavi ) političari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misliš kompa da je njih briga dal ja i ti imamo za kruh? ja mislim da nije da ih samo piči kako nešto maznuti sa tim se bude i idu na spavanje,vidiš na čemu žele uštedjeti na invalidnoj djeci,svakom normalnom čovjeku je to dovoljno da zaključi kakvu ima vlast a to da se boje bune ,lako oni to riješe u avion i mogu gdje hoće,hvala bogu osigurali su se finacijski za 3 života

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi ti lijepo u lov,ribolov ili šetnju a ove stvari ostavi trenutno na miru.Puno toga su oni sami sebi predlagali pa ništa od toga.Tek kad dođe takav prijedlog na sjednicu Vlade i poslije u saborsku proceduru onda treba razmišljat samo jedno a to je treba li ostat ili pobjeć brzinom munje u mirovinu,dakako onaj koji ima uvjete.Sve ostalo je samo trošenje i živaca i vremena a promjenit se ništa ne može (dok su ovi u foteljama).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi ti lijepo u lov,ribolov ili šetnju a ove stvari ostavi trenutno na miru.Puno toga su oni sami sebi predlagali pa ništa od toga.Tek kad dođe takav prijedlog na sjednicu Vlade i poslije u saborsku proceduru onda treba razmišljat samo jedno a to je treba li ostat ili pobjeć brzinom munje u mirovinu,dakako onaj koji ima uvjete.Sve ostalo je samo trošenje i živaca i vremena a promjenit se ništa ne može (dok su ovi u foteljama).

 

Pozdrav sivko!

Potpisujem gore navedeno.

Međutim problem je što lovac nisam niti me isto zanima, osobito oko oružja, a što se tiče ribolova, uvijek moja draga ide sa mnom u ribolov, a ja ti baš i nisam da sam ribu uhvatim. Još jednom. Žao mi je mladih obrazovanih ljudi, osoba, dr. znanstvenika, prof. mehaničara,limara itd. Razočarani su, nezaposleni. Žive na tatinoj i maminoj, bakinoj dedinoj penziji, a ako i rade, sretan je što radi. Za nas

branitelje i HRVI Domovinskog rata bit će valjda za života za nas mirovine.

Također sam pročitao negdje na portalu da ima 853 100% HRVI-a Domovinskog rata, a 100% partizanskih vojnih invalida ( nakon 70 god.) , ima 602.

 

Pročitaj si ovo:

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/76892-Prosvjed-ispred-Ministarstva-branitelja?p=663925&viewfull=1#post663925

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda obilazi susjede da vidiš da li su živi i zdravi i treba li im kakva pomoć.

Poslušat ću tvoj savjet, ali dosta su mlađe od mene.... malo me prpa za pumpu. Susjeda jednog vidim svaki dan i več mi ide u dosadu. Jedino se vidimo ako smatra da ima što za "" štrocnt " maksuzije i sl. a za drva cijepat ga boli rame ili nema vremena.

Inače bez brige budi, znam sam sebi dan organizirat.

Pozdrav to je to!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija