Jump to content

upravni sud


zmodri11

Preporučene objave

Po rješenju od upravnog suda služba mi nije prestala radi nesposobnosti za rad, kako pobiti to rješenje odnosno gdje se i kome žalit.

 

15. 03. 2012. Rješenje komisije Mupa o nesposobnosti za obavljanje pol. poslova.

23. 04. 2012. Podnesem zamolbu za mirovinu po čl. 6 na nagovor djelatnica za statusna pitanja iz Mupa tako da bi podnijele zahtjev za obe mirovine (prijevremena i invalidska)

i imao pravo na izbor povoljnije mirovine.

16. 07. 2012. dobijem rješenje od mirovinskog o invalidskoj mirovini pokrenutoj po sl. dužnosti (žalba ne odgađa izvršenje rješenja. mirovina započela s nav. datumom.

16. 07. 2012. o prijevremenoj star. mirovini (zadnji radni dan 22. 08. 2012.)

02. 08. 2012. opet me djelatnice iz skrbi zovu i kažu mi da moram napisati žalbu na rješenje o invalidskoj mirovini tako da mi se poklopi sa prijevremenom a koju ču žalbu povuči 23. 08. 2012. tako sam i uradio.

 

E sad se nalazim u invalidskoj mirovini , nikad nisam ni dobio rješenje o mirovini po čl. 6

Po navedenom ispada da su me nasamarili sa tim žalbama i dr. jer mi na ovaj način ne moraju podiči zvanje. Zapravo nikad nisu ni odgovorili na zahtjev Pu prema Zagrebu za zvanje.

Molim nekog znalca što napravit, sutra mi ističe rok za poduzimanje radnji.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po rješenju od upravnog suda služba mi nije prestala radi nesposobnosti za rad, kako pobiti to rješenje odnosno gdje se i kome žalit.

 

15. 03. 2012. Rješenje komisije Mupa o nesposobnosti za obavljanje pol. poslova.

23. 04. 2012. Podnesem zamolbu za mirovinu po čl. 6 na nagovor djelatnica za statusna pitanja iz Mupa tako da bi podnijele zahtjev za obe mirovine (prijevremena i invalidska)

i imao pravo na izbor povoljnije mirovine.

16. 07. 2012. dobijem rješenje od mirovinskog o invalidskoj mirovini pokrenutoj po sl. dužnosti (žalba ne odgađa izvršenje rješenja. mirovina započela s nav. datumom.

16. 07. 2012. o prijevremenoj star. mirovini (zadnji radni dan 22. 08. 2012.)

02. 08. 2012. opet me djelatnice iz skrbi zovu i kažu mi da moram napisati žalbu na rješenje o invalidskoj mirovini tako da mi se poklopi sa prijevremenom a koju ču žalbu povuči 23. 08. 2012. tako sam i uradio.

 

E sad se nalazim u invalidskoj mirovini , nikad nisam ni dobio rješenje o mirovini po čl. 6

Po navedenom ispada da su me nasamarili sa tim žalbama i dr. jer mi na ovaj način ne moraju podiči zvanje. Zapravo nikad nisu ni odgovorili na zahtjev Pu prema Zagrebu za zvanje.

Molim nekog znalca što napravit, sutra mi ističe rok za poduzimanje radnji.

Hvala.

 

Pozdrav kolega!

Ne razumijem zašto si podneso zamolbu za mirovinu po čl.6?

Da sada ne opisujem svoju pravnu bitku od 2000.god. odnosno 1998. kada mi je komisija MUP-a skinula ovlaštenje za OSO. U to vrijeme u sastavu komisije je bilo oko 10 članova. Uglavnom upućen sam na procjenu radne sposobnosti za obavljanje poslova OSO kod Prvostupne zdravstvene komisije MUP-a RH. Isti utvrđuju i donose rješenje o NESPOSOBAN za obavljanje poslova zbog posttraumatskog stresnog poremečaja, što je posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu. Bio na vještačenju i u bolnici Dubrava... nekoliko puta. U međuvremenu provodi se postupak vještaćenja radne sposobnosti i kod HZMO-a, ovlašteni vještak ( 3 člana ) Donijeli nalaz i mišljenje da je potrebno daljnje liječenje.

E sada, obzirom da sam se i dalje nalazio na bolovanju upućen sam po preporuci nadležnog liječnika ponovno na vještačenje radne sposobnosti kod HZZMO koja je rješenjem utvrdila da kod mene nije nastupila invalidnost prema čl.34 ZOMO, te da sam sposoban za rad sa punim radnim vremenom na poslovima i radnim zadacima na koje sam raspoređen i koje obavljam.

Znači komisija MUP-a u sastavu od 10 čl. što psihijatara, psihologa....itd. proglašava me nesposobnim, a 3 čl. u HZZMO-u sposobnim.

Nakon toga odlazim kod socijalne radnice u nadležne svoje PU kojom prilikom pravim ŽALBU i pozivam se na čl.11 Zakona o mirovinskom osiguranju djelatnih vojnih osoba i ovlaštenih službenih osoba, kojim je utvrđeno da će u slučaju kada zdrastvena komisija nadležnog ministarstva proglasi osiguranika nesposobnim za djelatnu vojnu službu, odnosno za poslove ovlaštene službene osobe, ovlašteni vještak HZMO-a utvrdit kod tog osiguranika postojanje profesionalne ili opće nesposobnosti za rad prema tom Zakonu.Temeljem gore iznesenog tražim da se predmet vrati prvostupanjskom tijelu na ponovno odlučivanje i donošenje pravovaljanog rješenja.

Normalno Žalba uvažena i tako je dalje krenulo sa traženjem prava prema ZOPHBDR-a.

 

Što se tiče prevođenja čina u više zvanje. Napiši Zahtjev prema MUP-u, Upravi za pravne poslove i ljudske potencijale, Ulica grada Vukovara 33 10000 ZG.

Pretpostavljam da imaš status HRVI-a.

Pozdrav i javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost danas sam saznao (ustvari to znamo odavno) da je drž. blagajna prazna te da upravni i ustavni sporovi ne prolaze na sudu. Sve to nema nikakve veze sa zakonima , radi se po naputku postoječe vlade. Imam HRVI odavno priznat i to 100% domovinski rat.

Dvije godine sam več u invalidskoj mirovini koju su dvaput skidali a i radi zvanja su me oštetili za cca 1000 kn. Nitko od mojih kolega nije otišao sa manjim zvanjem odnosno činom . Moja pol. uprava je tražila promicanje zvanja po naputku ali ministar nije želio potpisat rješenje. jednostavno su se oglušili. Na nekoliko upita mirovinskog moja pu. je dala rješenje

kakvo takvo samo da dobivam nekakvu mirovinu. To što pričaju da se prava branitelja nisu smanjila je čista izmišljotina. Sad im je izgovor da sam ja u starosnoj mirovini iako mi je prvo rješenje (privremeno) o invalidskoj došlo još dok sam bio u službi na kojem piše Žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

Zahtjev za invalidsku mirovinu išao po službenoj dužnosti. Nevjerojatno i odgovor im je da sam ja u starosnoj mirovini što se njih tiče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što si tako prošao. Nisi "sam"i jedini. Blagajna je prazna, to si dobro napisao, ali, nastavi sa liječenjem.

 

Danas-sutra, mogu ovi političari-biseri (a biti će tako) donijeti nove zakone, a onda im priloži medic. dokumentaciju i oni se mogu "slikati" kad im pokažeš dokumentaciju ;-)

 

Dva tri puta godišnje prošetati kod liječnika pa, imaš nekakav dokument. Ovo nisam napisao poradi ocjene radne sposobnosti, već tvog zdravlja.

 

Vidim, ima tu "bisera" koji čitaju moje postove (ili "lupaju" bez veze") pa se nadovezuju, neargumenirano..................(nemaju pametnijeg posla)......

 

Ako vam Mrljo nije pomogao..............a mnogima je................:mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Vidim, ima tu "bisera" koji čitaju moje postove (ili "lupaju" bez veze") pa se nadovezuju, neargumenirano..................(nemaju pametnijeg posla)......

 

Ako vam Mrljo nije pomogao..............a mnogima je................:mase1:

 

Poštovani Mrljavac!.... Potpisujem! Imam još dozvoljeni - ... kn i blagajna nije prazna, ali " tuga tužna "

osobe koje ne razumiju ili ne žele shvatiti stvarno stanje.... nek čitaju određene Zakone i u svojoj domeni postupka neka postupe temeljem donesenih Zakona. ( izmjene i dopune )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što si tako prošao. Nisi "sam"i jedini. Blagajna je prazna, to si dobro napisao, ali, nastavi sa liječenjem.

 

Danas-sutra, mogu ovi političari-biseri (a biti će tako) donijeti nove zakone, a onda im priloži medic. dokumentaciju i oni se mogu "slikati" kad im pokažeš dokumentaciju ;-)

 

Dva tri puta godišnje prošetati kod liječnika pa, imaš nekakav dokument. Ovo nisam napisao poradi ocjene radne sposobnosti, već tvog zdravlja.

 

Vidim, ima tu "bisera" koji čitaju moje postove (ili "lupaju" bez veze") pa se nadovezuju, neargumenirano..................(nemaju pametnijeg posla)......

 

Ako vam Mrljo nije pomogao..............a mnogima je................:mase1:

 

Hvala svima na savjetima, danas mi bio zadnji dan za tužbu ustavnom sudu. Tužbe branitelja ne prolaze jer su sudci dobili naputke o postupanju. To što se radi nema nikakve veze više sa zakonom te iz tog razloga odustajem, ne namjeravam se borit sa vjetrenjačama. Gotovo nikakve razlike nemam između invalidske i starosne bez zvanja.

Do sad su nam skinuli dva puta mirovinu a uvjeren sam da če toga još bit dok nas ne otjeraju na prosjački štap. Ogorčen sam jako , da ne nabrajam sve na koga jer na ovim stranicama tomu nije mjesto. Ovo nije država kakvu smo zamišljali i za kakvu smo se borili.

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zmodri11, tu ti je greška što odustaješ. To oni i hoće...da polako odustanemo svi od svojih PRAVA i onda nemaju više brige sa nama.

Treba tjerati mak na konac. Ne tražimo mi (mislim na sebe i na druge) aute, kuće, ljetovanja i neznam što, tražimo samo poštivanje članaka zakona RH, popisa bolesti koje ulaze u ocjenu preostale radne sposobnosti i pravednog odnosa prema nama.

A to što država nema novca, mene a i ostale ne zanima...nemamo ni mi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima, danas mi bio zadnji dan za tužbu ustavnom sudu. Tužbe branitelja ne prolaze jer su sudci dobili naputke o postupanju. To što se radi nema nikakve veze više sa zakonom te iz tog razloga odustajem, ne namjeravam se borit sa vjetrenjačama. Gotovo nikakve razlike nemam između invalidske i starosne bez zvanja.

Do sad su nam skinuli dva puta mirovinu a uvjeren sam da če toga još bit dok nas ne otjeraju na prosjački štap. Ogorčen sam jako , da ne nabrajam sve na koga jer na ovim stranicama tomu nije mjesto. Ovo nije država kakvu smo zamišljali i za kakvu smo se borili.

Pozdrav svim braniteljima.

 

modri vidim da imaš karakter ,vjerujem da te nisam svojim prijedlogom u smislu bisera povrijedio ,kad god sam imao kompliciranu situaciju dobio sam pravni savjet ponekad i uz naplatu ali uvijek mi se stostruko isplatilo makar sam apsolvirao upravno pravo na Višoj upravnoj i pratim zakone ,izmjene i dopune nije na odmet kontaktirati nekoga tko zna više i sam sam odustao od tužbe možda smo pogriješili sam bog zna vrijeme ljeći sve neka mi poživimo i brinemo o svojoj obitelji.Pozdrav i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi nisi me uvrijedio, vrijeđa me ovo pravosuđe .Ne mogu reči da sam imao ikakvih problema davno oko ostvarivanja HRVI ,ali tad se nisam dao u mirovinu. Ovo sa zvanjem je samo jedna kap u prepunoj čaši. Sedam godina sam vodio sud radi liječničke greške, supruga mi umrla u 35 godini (iskrvarila) 3 dana ležala u bolnici da je nisu ni pogledali kad je pala u nesvijest i komu nakon operacije. Najmlađi sin mi tad nije imao ni god. dana. Da mi je netko pričao ne bi mu vjerovao, dobijem poštu s povratnicom, potpišem se poštar ode a ja otvorim kovertu i ne shvačam koverta prazna. Nakon nekog vremena saznam da sam propustio rok za žalbu? (na što sam se mogao žalit kad nisam ni vidio nikakvo rješenje)

Jednom na ročištu damo izjave uđe sve u zapisnik , pročita ga pred svima i sve pet za mene. Kaže sutkinja izđite van i pričekajte da vam umnožimo zapisnik za sve stranke.

Pozove nas unutra i kaže potpišite se , podjeli svakom po jedan i ja doma. Kod kuče sjednem da još jednom pročitam zapisnik u miru. To uopče nije slično pročitanom zapisniku tamo. Nisam znao što napravit. Ne mogu optužiti sutkinju , daktilografkinju, odvjetnika protivničke strane itd. za podvalu, kako dokazati? Još bi mene zatvorili za klevetu .

Istina treba se borit , ali treba i znat kad treba stat . Takve stvari mi samo još više narušavaju zdravlje.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Zmodri!... lijepi moj ,a gdje to piše? Trla baba lan. Smatram da smo pravna država... tak je valjda " sunce mu kalaisano"

 

Nadalje!

 

Molim osobu koja zna odgovor... općenito,postupak.

Način na kojim se ostvaruje pravo na pristup informacijama o stanju predmeta i uvid u isti. Konkretno... tužba Upravnom sudu u ZG.

Naime , znam broj spisa...prvi je kod meni neznanog suca pod br. .... i isti je prebačen u narednu god. ( 2015 ) a drugi je u pisarnici pod br.... i ne znam kakovo je stanje odgovora pravne osobe na tužbu, a stigo je odgovor po izjavi djelatnice u pisarnici, ali mi ne može dati podatak o istom.

Tužba je podnesena 29.08.2014. Do sada niti slova službeno.

 

Pročitao sam Zakon o pravu na pristup informacijama, ali ne snalazim se.

 

Znači kako ubrzati postupak, uvid u spis, na koji način i koje radnje poduzeti i nrmalno kao HRVI troškovi.

 

Hvala unaprijed i molim za hitnost!

 

Poštovani Mrljavac! Prebacite post na odgovarajuče.. ako ne spada pod ovu tematiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadalje!

 

Molim osobu koja zna odgovor... općenito,postupak.

Način na kojim se ostvaruje pravo na pristup informacijama o stanju predmeta i uvid u isti. Konkretno... tužba Upravnom sudu u ZG.

Naime , znam broj spisa...prvi je kod meni neznanog suca pod br. .... i isti je prebačen u narednu god. ( 2015 ) a drugi je u pisarnici pod br.... i ne znam kakovo je stanje odgovora pravne osobe na tužbu, a stigo je odgovor po izjavi djelatnice u pisarnici, ali mi ne može dati podatak o istom.

Tužba je podnesena 29.08.2014. Do sada niti slova službeno.

 

Pročitao sam Zakon o pravu na pristup informacijama, ali ne snalazim se.

 

Znači kako ubrzati postupak, uvid u spis, na koji način i koje radnje poduzeti i nrmalno kao HRVI troškovi.

 

Hvala unaprijed i molim za hitnost!

 

Poštovani Mrljavac! Prebacite post na odgovarajuče.. ako ne spada pod ovu tematiku.

Ima li koga u vezi gore opisanog da pomogne u odgovoru i uputi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li koga u vezi gore opisanog da pomogne u odgovoru i uputi?

 

Poštovani kolege!

Nisam ljut, al nisam ni dobre volje!

 

Pojedinci! ostvarili ste svoja prava i sad se držite ko p.... u šaki. Zašto se plašite dati odgovor... svoje iskustvo itd. Ide mi sve na k....,kamate!

Imam dojam da jednostavno ne želimo pomoć jedan drugom. Zašto?

Ne želim bit Matija Gubec i ne pozivam na bilo koji čin negativnog karaktera bilo kojeg Zakona..

Još jednom!

Josip Klemm ..Nedeljom u 2 jasno ko dan dao do znanja općenitu situaciju. Dal je ko " mrdno" temeljem emisije ( NIJE POTREBA ).

IPAK BI MOLIO KOJI KOMENTAR!

KOLEGA GLOGOŠKI! Evo općenito tebi...ak možeš i ak si dobra zdravlja...a znam da nisi, obzirom da si u kolicima i divim ti se, tebi i tvojim kolegama. Tvoje mišljenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadalje!

 

Molim osobu koja zna odgovor... općenito,postupak.

Način na kojim se ostvaruje pravo na pristup informacijama o stanju predmeta i uvid u isti. Konkretno... tužba Upravnom sudu u ZG.

Naime , znam broj spisa...prvi je kod meni neznanog suca pod br. .... i isti je prebačen u narednu god. ( 2015 ) a drugi je u pisarnici pod br.... i ne znam kakovo je stanje odgovora pravne osobe na tužbu, a stigo je odgovor po izjavi djelatnice u pisarnici, ali mi ne može dati podatak o istom.

Tužba je podnesena 29.08.2014. Do sada niti slova službeno.

 

Pročitao sam Zakon o pravu na pristup informacijama, ali ne snalazim se.

 

Znači kako ubrzati postupak, uvid u spis, na koji način i koje radnje poduzeti i nrmalno kao HRVI troškovi.

 

Hvala unaprijed i molim za hitnost!

 

Poštovani Mrljavac! Prebacite post na odgovarajuče.. ako ne spada pod ovu tematiku.

 

Jesi, promašio si podforum. Pokušaj kontaktirati u podforumu gdje je G-man moderator. On ti je "maher" za takve upite. :-) Kazneno pravo. Ja ne mogu prebaciti post. Jedino, mogu cijelu temu, ali temi nije mjesto u kaznenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ti pomogao Draganec al' nemam pojma o Upravnim sudovima i tužbama..ja sam tek na žalbi na rješenje..sorry..

A što se tiće Nu2, za neki suvisli komentar nemam ni volje ni živaca, osim ovoga: Predlažem bilo kojoj Vladi (ovoj, budućoj), da donese zakon kojim se svi Dragovoljci moraju spojit na infuziju, zatvoriti u limeni sanduk i napisati "Otvori samo u sučaju rata"..riješen problem i moji i njihov..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ti pomogao Draganec al' nemam pojma o Upravnim sudovima i tužbama..ja sam tek na žalbi na rješenje..sorry..

A što se tiće Nu2, za neki suvisli komentar nemam ni volje ni živaca, osim ovoga: Predlažem bilo kojoj Vladi (ovoj, budućoj), da donese zakon kojim se svi Dragovoljci moraju spojit na infuziju, zatvoriti u limeni sanduk i napisati "Otvori samo u sučaju rata"..riješen problem i moji i njihov..

 

Da li stvarno tako malo vrijedimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec..odgovor je više nego očigledan..da vrijedimo više ne bi morali godinama čekati na svoja prava, žaliti se, tužiti, prosvjedovati (što je by the way prošla vijest, nema više spomena, bitnije minutažu posvetiti "cirkusu" o temi asfalta)..a to sve košta..i nažalost plačamo onim čega najmanje imamo a najvrijednije je, zdravljem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec..odgovor je više nego očigledan..da vrijedimo više ne bi morali godinama čekati na svoja prava, žaliti se, tužiti, prosvjedovati (što je by the way prošla vijest, nema više spomena, bitnije minutažu posvetiti "cirkusu" o temi asfalta)..a to sve košta..i nažalost plačamo onim čega najmanje imamo a najvrijednije je, zdravljem..

Ne znam kolega, ali osobnog sam mišljenja da se ne bi zahe.... sa pojedincima koji su u pravu i čistih ruku i savjesti tjeraju svoju pravdu.

Sve ima svoje granice, a god. prolaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam razumio ti si po rješenju "UPRAVNOG SUDA" otiša u mirovinu ( prvi put čujem taj odnos - pogotovo i samu žalbu Upravnom sudu ), nije bitno jeli se radi mirovini 6.a ili punoj starusnoj mirovini, samo je vazno jesi li bio na komisiji "HZMIO" - te kakvo je njihovo rješenje ( potpuna nesposobnost za rad ili dječomična i u kojem postotku ).

Kolegice što ste nagovorile na žalbu sigurno nisu upoznate sa rješenjem HZMIO. Danas je Državna kasica nasukana zato nastavi sa lječenjem , kad tad doće do plime u državnoj kasici budeš li uporan doćeš do svoje prave mirovine, ( zakona se moramo pridržavat ). Volio bi da na ovo tvoje pitanje i odgovori gospodin Mrljevac. Jer buduće provedeno vrjeme na Upravnom sudu ti je gubljenje vremena za tvoju ravnopravnu mirovinu koju ostvaruju tvoje kolege.

Pozdravljam sve istinske branitelje.

Žare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam razumio ti si po rješenju "UPRAVNOG SUDA" otiša u mirovinu ( prvi put čujem taj odnos - pogotovo i samu žalbu Upravnom sudu ), nije bitno jeli se radi mirovini 6.a ili punoj starusnoj mirovini, samo je vazno jesi li bio na komisiji "HZMIO" - te kakvo je njihovo rješenje ( potpuna nesposobnost za rad ili dječomična i u kojem postotku ).

Kolegice što ste nagovorile na žalbu sigurno nisu upoznate sa rješenjem HZMIO. Danas je Državna kasica nasukana zato nastavi sa lječenjem , kad tad doće do plime u državnoj kasici budeš li uporan doćeš do svoje prave mirovine, ( zakona se moramo pridržavat ). Volio bi da na ovo tvoje pitanje i odgovori gospodin Mrljevac. Jer buduće provedeno vrjeme na Upravnom sudu ti je gubljenje vremena za tvoju ravnopravnu mirovinu koju ostvaruju tvoje kolege.

Pozdravljam sve istinske branitelje.

Žare.

 

Ažurirano

 

Koliko sam razumio ti si po rješenju "UPRAVNOG SUDA" otiša u mirovinu ( prvi put čujem taj odnos - pogotovo i samu žalbu Upravnom sudu ), nije bitno jeli se radi mirovini 6.a ili punoj starusnoj mirovini, samo je vazno jesi li bio na komisiji "HZMIO" - te kakvo je njihovo rješenje ( potpuna nesposobnost za rad ili dječomična i u kojem postotku ).

Kolegice što ste nagovorile na žalbu sigurno nisu upoznate sa rješenjem HZMIO. Danas je Državna kasica nasukana zato nastavi sa lječenjem , kad tad doće do plime u državnoj kasici budeš li uporan doćeš do svoje prave mirovine, ( zakona se moramo pridržavat ). Volio bi da na ovo tvoje pitanje i odgovori gospodin Mrljevac. Jer buduće provedeno vrjeme na Upravnom sudu ti je gubljenje vremena za tvoju ravnopravnu mirovinu koju ostvaruju tvoje kolege.

Pozdravljam sve istinske branitelje.

Žare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Pozdrav

Ako mi netko moze pomoc oko formata tuzbe upravnom sudu.

Unaprijed zahvaljujem

 

Ma nije uopće komplicirano, no treba imati uvid u svu dokumentaciju koju posjeduješ, zato ti je najbolje, kako ti je i buda savjetovao, da odeš u najbližu HVIDR-u ili u Centar za psihosocijalnu pomoć HRVI, oboje imaju pravnike koji će ti to vrlo lako riješiti samo ponesi svu dokumentaciju koju posjeduješ (rješenja, žalbe idr.)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog Željac

Ako imaš format sa izbrisani osobnim podacima pošalji mi u pp.

Djelio sam ja skupa da tada nick medeni formate kome je tada trebalo.

 

Imam stari format ali se u međuvremenu dodao novi zakon pa mi pozivi na te članke nemaju smisla.

Unaprijed hvala.

 

Drage volje bih Vam pomogao, no nažalost, nemam, ali, kako sam Vam sugerirao i ja i buda najbolje Vam je otići do HVIDR-e ili u Centar za psihosocijalnu pomoć, (možda čak i bolje u Centar za psp) njihov pravnik će Vam to adekvatno riješiti, budite bez brige...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ako je netko u prilici pomoći oko sastavljanja Tužbe Upravnom sudu,a po rješenju HZMO-a u svezi omjera rat mir, ili ako mi netko može poslat format istog.

Unaprijed zahvaljujem.

Nije problem sastaviti tužbu, ali kako ovako naslijepo kada ni onaj koji bi ti htio pomoći, nema tvoje rješenje iz HZMO-a.

Svaki je slučaj priča za sebe i najbolje ti je platiti odvjetniku sastavljanje tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matrix jeli se ti to z.......š sa mnom. Ako ti treba forma tužbe iz 2012god. sa odrednicama u koje ti naknadno upisuješ podatke i obrazloženja, istu ti odmah pošaljem.

Vidiš ja sam tada tu formu dobio od nick "medeni" i nismo puno pametovali kao ti sada.

Sramota upravo iz razloga što ti to ne razumiješ moje pitanje iako si koliko vidim dogurao do moderatora.

 

Spitfire, vidim da si se i ti digao na zadnje noge i kažeš da sam dobio pomoć i da su savjeti bili više nego korisni.

Za tvoju informaciju niti sam dobio pomoć niti su savjeti bili korisni. Preporučam da ubuduće ne odgovarate na upite potrebitih jer odgovorima ne pridonosite rješavanju problema branitelja, nego editirao moderator

 

Vaši odgovori su kao i odgovori djelatnica po pitanju telefonije na besplatnom telefonu, puno kažu a jako malo učine.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje i omalovažavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jeli se ti to z.......š sa mnom.
ni na kraj mi pameti,zašto bi

nismo puno pametovali

pogledajte čl.23 http://www.zakon.hr/z/101/Zakon-o-upravnim-sporovima pa će te vidjeti dali se pametuje.
Ako ti treba forma tužbe iz 2012god. sa odrednicama u koje ti naknadno upisuješ podatke i obrazloženja, istu ti odmah pošaljem.
opet Vam ponavljam,zakon nepropisuje određenu formu,a to što vam je nego proslijedio primjer neznači suprotno,eto vam zakon

http://www.zakon.hr/z/101/Zakon-o-upravnim-sporovima pa mi pronađite koje to odredbe propisuju formu

ne razumiješ moje pitanje
kako da ne,želite formu tužbe za pokretanje upravnog spora

odgovori su kao i odgovori djelatnica o pitanju telefonije na besplatnom telefonu,

jedan ste od rijetkih koji tako misli,no ističem da su mišljenja i savjeti na forumu samo okvirne smjernice ka rješavanju određenog pravnog problema,a nikako da to nadomjesti pomoć odvjetnika koji će na temelju podastrte dokumentacije znati pravilno voditi postupak i u istom isticati zahtjeve.
Preporučam da ubuduće ne odgovarate na upite potrebitih jer odgovorima ne pridonosite rješavanju problema branitelja,
zahvaljujemo na preporuci,no istu odbacujemo:palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire, vidim da si se i ti digao na zadnje noge

...

 

Kako imam dovoljnu mrvu kulture mogu bez problema preći preko ovoga..

..da, digao sam se samo iz razloga omalovažavanja korisnika-branitelja koji su pokušali pomoći..

 

..na ovo ostalo pametovanje mogu samo reći, you can run me, starve me, beat me, kill me..just don't bore me..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... bracane , javi se u cenar za psihološku i pravnu pomoć Hrvatskih branitelja ( ima je svaka županija ) oni pružaju strućnu i pravnu službu ( BESPLATNO ) .. ps i sam sam slijedio taj korak već u par navrata ..

A to sam mu i ja savjetovao, osobno u svom mjestu znam pravnika koji je uposlenik u Centru za psp pomoć HB, te znam da je takve slučajeve adekvatno rješavao i to, kako i Vi navodite, potpuno besplatno, no ok, njegova odluka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija