Jump to content

pao s jointom


anonimno

Preporučene objave

Protiv tebe je paralelno s kaznenom podnesena i prekršajna prijava. Prekršajni postupak će najvjerojatnije završiti prije kaznenog i iz njega ti slijedi novčana kazna do 1000kn.

 

Kazneni postupak (uz uvjet da ga Državno odvjetništvo pokrene, jer ga može i ne pokretati zbog male društvene opasnosti djela), će u slučaju pokretanja najvjerojatnije biti u skraćenom obliku po kaznenom nalogu i mogao bi, pošto si student, ovo ti je prvi put i radi se o maloj količini, završiti sudskom opomenom ili uvjetnom kaznom. Kako si student a time vjerojatno i bez primanja bit ćeš oslobođen plaćanja sudskih troškova.

 

Sam postupak ako se bude vodio u skraćenoj formi (u pravilu najčešće), bit će okončan za par mjeseci u vrh glave do 6 mjeseci.

 

sretno.

 

I svakako spomeni da si prekršajno već kažnjen, da ti je žao i da nećeš više nikada (koliko god to otrcano, jadno i naivno zvučalo, sud to voli ćuti).

Dok se ne promijeni Kz. (za posjedovanje opojne droge), takva su pravila igre.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to bi u teoriji i možda stajalo, da je jedan joint beznačajno djelo, što u biti i je; ali u sudskoj praksi svega par slučajeva bude riješeno na taj način,.

Ali u pravilu sve dospijeva na sud i redovno se za to izriču uvjetne osude ili novčane kazne a nešto rjeđe sudske opomene i to za one mlađe punoljetne počinitelje.

 

Tako stvari stoje u sudskoj praksi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno je stari moj jer do 21 godine si u tzv. kategoriji mlađih punoljetnika i kao takav možeš biti suđen po Zakonu o sudovima za mladež.

Što je bolje za tebe jer je velika vjerojatnost da onda dobiješ samo odgojnu mjeru ili samo sudsku opomenu;

a i velika je vjerojatnost da drž. odvjetnik iskoristi svoje zakonsko pravo i ne pokrene postupak protiv tebe iz razloga svrhovitosti.(vidi čl. 63. Zakona o sudvima za mladež)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Hvala svima na odgovorima ,samo nadam se da me neće sad "100 godina " vući po sudovima i neke drakonske kazne pisati zbog jednog glupog jointa od kojeg takoreći nisam ni dim povuka jer su mi ga oteli 10 sek. nakon što mi ga je frend doda i onda im je sve bilo jasno!

Što je tu je , a i dobro mi je reka ovaj: "Puš doma ako ti se #### tamo te niko neće uvatit, a ne tu namin isprid nosa ko da nas nema" , a tako će i biti dok bude ovaj šugavi zakon koji je nemoguće strog i teško da će se išta prominiti pa zašto bi kad njima odgovara 1000kn od ovoga 1000 od onoga tako lipo punu svoje "taške" , a mi ih praznimo iz praznog đepa!

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma sigurno vec zadnjih godinu dana kazneno ne progone takve.

imao sam par slucajeva u zadnjih godinu dana gdje je bilo i posrednika i posjednika pa su gonili samo posrednike i prodavace radi daljnje prodaje dok ove nisu.

Dakle, drz odvj sami odlucuju o tome i ne pokrecu kaznene postupke jer nema kaznenog djela kada se radi o beznacajnom djelu.

Raspitajte se kod njih pa ce te vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Raspitajte se kod njih pa ce te vidjeti.

 

evo ja sam se raspitao i nisu mi rekli bas tako.

 

skrenuli su mi paznju na 28 kz, naglasili da svi uvjeti tamo navedeni moraju biti kumulativno ispunjeni i da kolicina sama po sebi nije dostatna za odbacaj. e sad ti "si imao par slucajeva", pa valjda znas bolje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

prvo, pozdrav svima! prvi put sam ovdje i nekako mi je lakse kad citam sve ove savjete, pa se nadam da cete i meni reci nesto u vezi mog slucaja koji je slican ovom, pa sam ga ovdje i post-ao...

 

ovako, ja i 2 frenda smo isli setat pse jedno popodne pred 3 mjeseca, frend je uzeo nargilu, ja marihuanu. nakon 3-4 sata isli smo doma, i taman kad smo ulazili u auto dosla su 3 policajca u uniformi i 1 u civilu (inspektor), i poceli nas pretrazivati... frendu su nasli nargilu u torbi i na temelju toga nas svu trojicu odveli u postaju gdje su nas skinuli do gola i meni su nasli u gacama 3g marihuane.

morao sam potpisati da se odricem odvjetnika i nisu mi dali da zovem nikog, makar sam to trazio i to pise u pravima koje sam procitao.

Pred mjesec dana sam dobio poziv za prekrsajni sud, savjetovao sam se sa prijateljem odvjetnikom, i on mi je rekao da se prekrsajni moze odvesti u zastaru, i da nista ne priznajem vec sve poricem kako bi kasnije mogli pisati zalbu. sutkinja mi je ponudila kaznu od 2000kn, i ja sam to odbio. Vjerujem svom prijatelju odvjetniku (kojeg nisam angazirao, dobivam nelsuzbene savjete), ali svejedno, sad imam tolike moralne probleme s tim da milsim da sam pogrijesio i da sam trebao preuzeti odgovornost za svoje postupke, ali sad je gotovo... u mejduvremenu sam dobio i poziv za kazneni sud, za rociste sljedeci tjedan.

da li mi moze ovdje netko reci sto da ocekujem, kakve sankcije? kako da se ponasam pred kaznenim sudom? da li ce oni dovoditi u pitanje moje svjedocenje pred prekrsajnim sudom? tj. kako je to povezano?

student sam, 23 g., nikad kaznjavan, zapravo jedino sto sam ikada u zivotu ilegalno napravio je ovo (ne samo jednom)...koliko sam razumio, optuzen sam samo za posjedovanje, ne i za davanje na uzivanje, i naravno ne za dilanje.

 

iako sam bio svjestan da je to kaznjivo djelo, ja jednostavno nemogu vjerovati koliko oni truda,vremena i novaca trose na sankcioniranje ovakvih banalnih prijestupa, prijestupa koji su daleko najteze kontrolirani u nasoj zemlji od cijele europe... mislim, sta je predlagatelj ovog zakona mislio prilikom njegovog pisanja?! nemogu vjerovati da vodim paralelnu raspravu na 2 suda zbog par sati opustanja, bez da sam ikome ikakvu stetu ucinio!

unaprijed hvala, i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav ljudi!

Evo danas sam dobio novčanu kaznu sa kaznenog suda u visini od 2310 kuna , prekinulo me je u srcu. Ne mogu virovati da mi je kazneni sud dao toliku novčanu kaznu, ja sam se nadao nakon savjetovanja da ću dobiti uvjetnu kaznu ili nešto malo za platiti , sa prekršajnog mi nije još ništa došlo , a ne želim ni da mislim koliko će još od njih doći kazna!

Neznam što da radim , da li se isplati žaliti za ovo ili da platim a neznam ni sam kako....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Evo prije 10 dana su me inspektori uhvatili sa jointom cca 1g, nisam kažnjavam do sad pa me zanima koliku bi kaznu mogao dobiti , a inače sam student i ne radim pa se nadam da će mi to možda smanjiti kaznu tj. biti olakotna okolnost ili neće? :-o

 

Pozdrav ljudi!

Evo danas sam dobio novčanu kaznu sa kaznenog suda u visini od 2310 kuna , prekinulo me je u srcu. Ne mogu virovati da mi je kazneni sud dao toliku novčanu kaznu, ja sam se nadao nakon savjetovanja da ću dobiti uvjetnu kaznu ili nešto malo za platiti , sa prekršajnog mi nije još ništa došlo , a ne želim ni da mislim koliko će još od njih doći kazna!

Neznam što da radim , da li se isplati žaliti za ovo ili da platim a neznam ni sam kako....

Evo da znate o kome se radi!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam što da radim

 

gdje je sad onaj gornji koji se kleo da je "jedan joint" beznacajno djelo, ponavlja 28-icu kz-a?

 

sa prekrsajnog, kada dobijes nesto, dovoljno je predociti ovu presudu i nema daljnjeg kaznjavanja - pod uvjetom da se ne zalis na ovo sto si dobio.

 

ako se zalis, a onda moze ici i uvjetna, moze biti isto, ali moze ici i onaj drugi do-ov prijedlog kazne, a taj je vjerojatno duplo veci od ovih 2310 kn plus ne mozes obustaviti prekrsajni sto znaci da i ako bude uvjet, na prekrsajnom ce biti novci.

 

pa odluci sam hoces li dati tih 2000 i zavrsiti stvar ili ces prigovarati sa neizvjesnim ishodom.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija