Jump to content

Pristup informacijama?


Draganec

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Molim osobu koja zna odgovor... općenito,postupak.

Način na kojim se ostvaruje pravo na pristup informacijama o stanju predmeta i uvid u isti. Konkretno... tužba Upravnom sudu u ZG.

Naime , znam broj spisa...prvi je kod meni neznanog suca pod br. .... i isti je prebačen u narednu god. ( 2015 ) a drugi je u pisarnici pod br.... i ne znam kakovo je stanje odgovora pravne osobe na tužbu, a stigo je odgovor po izjavi djelatnice u pisarnici, ali mi ne može dati podatak o istom.

Tužba je podnesena 29.08.2014. Do sada niti slova službeno.

 

Pročitao sam Zakon o pravu na pristup informacijama, ali ne snalazim se.

 

Znači kako ubrzati postupak, uvid u spis, na koji način i koje radnje poduzeti i nrmalno kao HRVI troškovi.

 

Hvala unaprijed i molim za hitnost!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Idite do pisarnice suda i zatražite uvid u spis (kao zainteresirana stranka u postupku ) .

U pisarnici imate pravo tražiti preslike podnesaka koji Vas interesiraju .

Stanje predmeta možete doznati i putem interneta ako se predmet vodi u e-predmetima

Valja pokušati .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Idite do pisarnice suda i zatražite uvid u spis (kao zainteresirana stranka u postupku ) .

U pisarnici imate pravo tražiti preslike podnesaka koji Vas interesiraju .

Stanje predmeta možete doznati i putem interneta ako se predmet vodi u e-predmetima

Valja pokušati .

Pozdrav!

 

Pozdrav! UDE!

Očekivao sam Vaš odgovor....ali i još pojedinih kolega koji su prošli možda sličnu situaciju.

Navodite..

Idite u pisarnicu suda i zatražite uvid u spis smatram da mislite na adresu Avenija Dubrovnik 6 i 8 u ZG. ( kao zainteresirana stranka u postupku ) U redu može i tako. Međutim, Zakon o općem upravnom postupku čl.11....načelo pristupa podacima i zaštite podatatka ( toč. 1. a možda i 2. )

Naime.

Najviše me interesira, prilikom osobnog dolaska ili upitom mailom. Odgovor, a i presliku tuženika mogu li dobiti na uvid ili i u kojem roku čekati da mi se dostavi poštom?...obzirom da mi je u pisarnici izjavljeno tel. da mi ne može dati podatak o istom, a zašto je po meni NN sudac prebacio spis u 2015.-u ?

 

Ndalje navodite... Stanje predmeta možete doznati i putem interneta ( na koju adresu i kojim upitom? ).... da li se predmet vodi u e - predmetima. Smatram da " da " ako prilikom poziva na br. tel.01/6011-320 i prespoji me u pisarnicu dobijem prilikom davanja broja spisa.. USI..... nadležna osoba vidi gdje i u kojoj je fazi rješavanja moj spis, predmet:

Poštovani UDE:

Možda sam u krivom ali prema Zakonu o upravnim sporovima članak 32 ili prvostupanjski upravni spor članak 22.... ili dostava tužbe toč.1,2,3,4 i članak 33 toč.1,2,3,4,5....

Smatram da sam Vam dao dosta podataka o postupanju. Ništa , ama baš ništa nije ilegalno, samo tražim svoja zakonska prava..... Valjda ću poživit!

Molim Vas za Vaš trud u poštenom odgovoru! Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz dosad rečeno, dodao bih samo činjenicu da, imajući u vidu relativnu recentnost u podnošenju tužbe i opterećenost US u ZG-u - šanse da vam je nešto po tom predmetu napravljeno (izuzev zaprimanja i formiranja sudskog spisa), su praktički teoretske. Nažalost, načekat ćete se.

 

Što se e-spisa tiče, koliko je meni poznato US nije u sustavu e-spisa, ne onog koji bi bio dostupan građanima. Možete provjeriti ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz dosad rečeno, dodao bih samo činjenicu da, imajući u vidu relativnu recentnost u podnošenju tužbe i opterećenost US u ZG-u - šanse da vam je nešto po tom predmetu napravljeno (izuzev zaprimanja i formiranja sudskog spisa), su praktički teoretske. Nažalost, načekat ćete se.

 

Što se e-spisa tiče, koliko je meni poznato US nije u sustavu e-spisa, ne onog koji bi bio dostupan građanima. Možete provjeriti ovdje.

 

Poštovani G- man.

Zahvaljujem vam se na Vašem postu. Moj predmet je na UPRAVNOM SUDU Avenija Dubrovnik 6 i 8. Znači. U izborniku nije ponuđen Upravni sud ZG. Može li pomoć kojom drugom stranicom?

Spis se vodi pod USI......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija