Jump to content

kako dati otkaz a dobiti pravo na isplatu naknade sa biroa


losos

Preporučene objave

Pozdrav, rijec je MORH-u, naime planiram dati otkaz.

 

Situacija je sljedeca, ako trazim samovoljno otkaz, otkazni rok mi je dva mjeseca i nakon toga sam nezaposlen i nemam pravo na naknadu sa biora. S druge strane zelio bih bar nesto primati dok ne nadjem drugi posao.

Postoji u zakonu o Oruzanim snaga opcija da 5 dana izostanete sa posla bez razloga, te vam nakon toga ide otkaz od stranne MORH-a.

E sad je pitanje da li bi imao pravo na naknadu sa biora u tom slucaju?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nebi, jer je to povreda radne obaveze (nedolazak na posao) i situacija za izvanredni otkaz ugovora o radu krivnjom radnika.

, da pretostavka je bila takva... da li bi mozda trebao angazirati odvjetnika oko sporazumnog dijela prekida radnog odnosa? tj ne bih zelio otici a da im ne naplatim potrosene godine.. odlazim iz zdrastvenih razloga , ali ne toliko velikih da bih bio nesposoban za sluzbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete, ali nema svrhe jer se bojim da vase prijedloge-uvijete sigurno nece prihvatiti, jel vi zelite otici.

 

Mozete probati sa "Osobno uvjetovanim otkazom" prema članku 115., stavak 1., tocka 2. ZOR-a, ako ste narusenog zdravlja i vise nemozete pravovremeno i kvalitetno izvrsavati radne zadatke, u tom slucaju poslodavac bi vam trebao ponuditi lakse radno mjesto, ako nema ili ne zelite na to drugo radno mjesto, dobili bi otkaz ugovora o radu osobno uvjetovani otkaz, u tom slucaju imali bi pravo na otpremninu i pravo na naknadu s burze, normalno ako poslodavac pristane na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Mozete, ali nema svrhe jer se bojim da vase prijedloge-uvijete sigurno nece prihvatiti, jel vi zelite otici.

 

Mozete probati sa "Osobno uvjetovanim otkazom" prema članku 115., stavak 1., tocka 2. ZOR-a, ako ste narusenog zdravlja i vise nemozete pravovremeno i kvalitetno izvrsavati radne zadatke, u tom slucaju poslodavac bi vam trebao ponuditi lakse radno mjesto, ako nema ili ne zelite na to drugo radno mjesto, dobili bi otkaz ugovora o radu osobno uvjetovani otkaz, u tom slucaju imali bi pravo na otpremninu i pravo na naknadu s burze, normalno ako poslodavac pristane na to.

 

Hvala mali covjek, mislim da bih se mogao pozvati na ovo jer igrom slucaja imam i naruseno zdrastveno stanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija