Jump to content

Ovrha Fina i zahtjev


befreez

Preporučene objave

Dobar dan,

 

kako je to sa Finom? Skinuo sam obrazac za izravnu naplatu sa neta pa gledam sto moze.

 

Ako

 

- hocu pokrenuti ovrhu preko FINE moze i sa pravomocnom i ovrsnom presudom.

 

- u presudi nema/ sud nije rjesio radi kamate, dali mogu zaokruziti da trazim kamatu?

 

Tocka 2) zahtjeva:

 

2. Na temelju isprave iz točke 1. zahtijevam naplatu (zaokružiti odgovarajuću opciju):

a) zateznih kamata na troškove postupka koje nisu određene osnovom za plaćanje, po propisanoj stopi od dana donošenja odluke odnosno sklapanja nagodbe do isplate

 

- ovrhovoditelj zaokruzi da " ... se novčana sredstva radi naplate tražbine iz priložene ovršne isprave prenesutrazi u cijelosti prema ovršnoj ispravi u privitku" .

 

To znaci ako je ovrsenik duzan na primjer 30000 kn a ovrsenik ima 10000 kn na racunu, ipak sam tocno zaokruzio (u cijelosti) na zahtjevu? Fina bi skinula 10000 kn sa racuna, ovrsenik je dalje duzan 20000 kn, racun ovrsenika je dalje blokiran?

 

- mogu kao ovrhovoditelj navesti drugi racun na koji bi novac s racuna ovrsenika na racun ovrhovoditelja bio uplacen? Mozda od nekoga mojih obitelja?

 

Sto bi bilo ako zahtjev ima pogreske? Dali FINA odbija zahtjev i dali bi moze saznati ovrsenik od pokusanog zahjteva za izravnu naplatu?

 

Hvala za pomoc

befreez

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija