Jump to content

Problem buke - svi ludi - djeca nemirna -ŽURNI PROBLEM


GASTA

Preporučene objave

Pozdrav

imam problema sa "ljudima" koji žive iznad mene, deda, baka, kćerka i unuka.

Za početak ne mogu niti ne želim primijeniti silu jer tako neću ništa riješiti, barem ne dugotrajno.

 

Radi se o buci koju proizvode nabijanjem stolcima i stolom po pločicama. Vjerojatno teški masivni stolci (to je moje mišljenje) pa malim pločicama (to mi je rekao da su mu 20 * 10 cm). Preko dana me ne interesira jer je dan i neka rade kaj žele, ali poslije 22 ili 23 ili kao sinoć 02,00 nije niti u redu niti dopušteno.

Čitam Pravilnik za buku gdje spominju 25 db i 30 db dozvoljeno za buku i zvukove vode i počeo sam se smijati jer je ovo preko 50-60db.

 

Pokušao sam im objasniti ali eto jednostavno ne ide.

 

Po svemu sudeći, a nakon skoro godine dana maltretiranja vidim da je jedini način ili privatna tužba ili ih natjerati (ja ću platiti) da stave debeli tapison u kuhinju i tako riješimo problem.

 

Molim neki savjet pravnika ili stručnjaka vezano uz moj problem i molio bi žurno.

Planiram danas čovjeka pozvati na pivu i još jednom popričati s njime te mu uručiti opomenu pred tužbu ali ne znam da li da to radim ili ne.

 

I za kraj nisam sam tu su dva mala partizana od 1 i 3 godine koje isto ometa, a priroda moga posla mi ne dozvoljava da upotrijebim silu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo kaj sam napravio (kod prvog razgovora) sam ga zamolio i nagovorio da stavi "filc" pod stolac. Složio se, otišao sam u bauhaus i kupio najkvalitetnije koje imaju. Dao 110 kuna za 4 stolice.

 

Međutim, kako sam naveo, te pločice su male i vjerojatno loše postavljene pa filc stalno puca i pada.

 

Hebiga jedamput tjedno da dam 110 kuna - nisam baš toliko lud.

 

Nažalost vidim da je riješenje ili tapison na moj račun ili zvanje murje nekoliko puta pa onda privata tužba, mjerenje buke i uništavanje koliko tolko dobrih susjedskih odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Mada tema nije novijeg datuma ja cu ti bez obzira spoemuti neke cinjenice..prvo i prvo ti meni svojim postupcima odajes dojam hejtera ili mrzitelja..kojem je eto netko napunio glavu da on ima prava zivjeti u svome dvorcu unutar potpuno nesredene pravne drzave..Ti i tvoji nikad nikome ne stvarate buku?Drzis se strogo kucnog reda?Nemas ispod sebe stanare koji isto možda smeta hodanje po glavi?Nisi razmisljao da im možda abnormalno smetas ali su ljudi toliko tolerantni da te ne zele smetati njihovi cendravim zahtjevima kao sta ti smetas ljudima iznad?Da si zalio da ti netko 24 sata pusta muziku glasno potpuno bih te razumio..To je moj stav sta se tice nekakve ljudkosti i dobosusjedskih odnosa..A sad pravni aspekt ..kazes da ces susjedu uruciti tuzbu..znaci spreman si izdvojiti nekakvih 10 000 kuna za istjerivanje nekih tvojih besmislica umjesto da taj novac potrosis na sebe i svoje?Jel znas da je vjerovatnost da neces dobit spor?A znas zasto, jer sudska odluka mora biti u skladu u zakona o remecenju mira..znaci sud nece moci donijeti odluku da oni budu tiho u periodu od npr 9-17 jer je to izvan zakona.Kad kazes sudu sta te sve smeta tj povlacenje stolica po podu..ispast ces smjesan najmanje..a taj nastup kosta i to ne malo..Imam i ja jednu takvu susjedu slicnu kao ti..ona salje anonimna pisma stanarima..da se ne parkira na njeno mjesto..to njeno mjesto ne postoji vec ga ona misli da ima..a nije u stanju nazvati na telefon nekoga kad joj treba nesto..toliko je maloumna ali kad treba slati pisma e to ju prva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, a priroda moga posla mi ne dozvoljava da upotrijebim silu.

pusti te se prirode posla,o kakvoj vi sili pričate"deda,baka,kćerka i unuka".

Da su umjesto navedenih osoba u stanu kakvi kriminalci,nasilnici,narkomani,onda bi vam sve bilo ok,a budući o kome se radi,vi još ispadate fini jer kao eto"neću primjenit silu".

Tužbu neće te nikad dobiti,budući da to nisu prekomjerne imisije,u smislu odredbi Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija