Jump to content

uhvaćen s marihuanom


crnix

Preporučene objave

Pozdrav! Dakle sinoć su me uhvatili tj našli u krugu mene i 2 prijatelja 1.3g marihuane. Priznao sam da je moje da ne uvlačim prike u probleme i da se ne natežemo i sve je uredu s tim, dobio sam prijavu. No sad me zanima kazna policajac mi je rekao da je kazna oko cca 1500kn ali i da mogu dobit ukor. Punoljetan sam nezaposlen sam živim sa samohranom majkom i sestrom i primanja nisu neka ispod 1500kn mirovine i ne dolaze baš redovno.. s toga me zanima kakva bi mogla bit kazna za to jer ako platim 1500kn koliko mi je rekao policajac, ispašta mi cijela familija neznan kako bi se baš preživilo mjesec dana.. jel moguće tu kaznu odradit u zatvoru ili nešto tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

zakonski minimum je 5000 kn.

e sad. stvar je u tome da sudac moze, u odredenim granicama smanjiti tu kaznu do cca 1700kn.

ako si odmah tom prilikom bio uhicen, a pretpostavljam da jesi, sudac ti to moze uzeti kao jedan dan boravka u zatvoru i na tome ti smanjiti kaznu za jos 300kn.

dakako, prilikom odlaska na sud, treba napoemuti socijalne prilike i druge olakotne okolnosti i podkrijepiti ih dokumentima kako bi sudac to mogao uzeti u obzir.

u tom slucaju+ ako kaznu platis odmah kada dode pravomocno rješenje, mogao bi proc s nekakvih 900njak kn kazne.

 

druga opcija je da zbog soc prilika dobijes npr "samo" posebne mjere tipa redovit odlazak na liječenje od ovisnosti, umjesto novcane kazne...ali sad..ovisi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Dakle sinoć su me uhvatili tj našli u krugu mene i 2 prijatelja 1.3g marihuane. Priznao sam da je moje da ne uvlačim prike u probleme i da se ne natežemo i sve je uredu s tim, dobio sam prijavu. No sad me zanima kazna policajac mi je rekao da je kazna oko cca 1500kn ali i da mogu dobit ukor. Punoljetan sam nezaposlen sam živim sa samohranom majkom i sestrom i primanja nisu neka ispod 1500kn mirovine i ne dolaze baš redovno.. s toga me zanima kakva bi mogla bit kazna za to jer ako platim 1500kn koliko mi je rekao policajac, ispašta mi cijela familija neznan kako bi se baš preživilo mjesec dana.. jel moguće tu kaznu odradit u zatvoru ili nešto tako?

 

Poštovani..ako vam je tako rekao policijski službenik, onda će vas vjerojatno teretiti po čl. 20 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, a ne kao što je poštovani Vjeranpas natuknuo, po čl.54 st.3 Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, gdje je zakonski minimum 5000kn, ali i mjera obaveznog lijećenja od ovisnosti u trajanju najmanje tri mj.

..Više će te znati kad vam nešto papirnato stigne kući, pa tako i pisanje prigovora uz molbu za smanjenje kazne..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija