Jump to content

domaća radinost umirovljenika i doprinosi


onlymeirene

Preporučene objave

molim za pomoć!

mama je prijavila obavljanje domaće radinosti u 12.-om mjesecu 2007. godine i tada je već bila 17 godina u mirovini.

na savjet da se dobro raspitamo o obvezi plaćanja doprinosa, to je bilo prvo što smo pitale kad smo došle prijaviti domaću radinost i rečeno nam je (od strane voditelja tog sektora) da UMIROVLJENICI NE PLAĆAJU DOPRINOSE AKO OBAVLJAJU DOMAĆU RADINOST UZ ISPLATU MIROVINE!

službenica u poreznoj je svejedno napisala riješenje o plaćanju doprinosa, što nema nikakve logike jer je već u mirovini i ima zdravstveno po radnom stažu i plaća dopunsko (po njihovom bi trebala i treći put plaćati zdravstveno osiguranje!?).

ukratko, na moje inzistiranje da mi objasni zašto je napisano to riješenje, kad je sabor 5 mjeseci prije donio zakon u kojem to jasno piše, rekla je da ne zna da li se plaća i da će mi javiti!?

naravno da nije ništa javila, rok za žalbu je prošao (na žalost, danas znam kako to ide kod nas, a onda nisam znala), a ona mi 2 godine nije odgovorila na zahtjev za ukidanjem tog riješenja i brisanje duga!?

obratila sam se i drugostupanjskom vijeću koji je, naravno, žalbu odbio pozivajući se na zakon o doprinosima koji očito nije usokalđen sa zakonom o obrtu koji je sabor izglasao 2007.godine.

dug se popeo već na skoro 5.000 kn i nije mi jasno zašto bi moja mama morala plaćati tuđe greške?!

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija