Jump to content

Advokatska kuća tuži zbog povrede autorskih prava u Njemačkoj(uploadanje filma)


lukassi

Preporučene objave

Dobar dan svima!

Dakle,bio sam kod frendice u Berlinu u posjeti 8 dana.

Par dana nakon što sam se vratio,javlja mi se ona i pita da li sam skidao film Nymphomaniac dok sam bio kod nje.

Naime,dobila je kaznu na 815e od advokatske kuće koja zastupa tu,vjerovatno,kompaniju koja pak zastupa tu filmsku kuću.

Na papiru piše da je film uploadan u trajanju od minutu i 25 sekundi!!???

Dakle,ili su mi torrenti ostali na kratko upaljeni kad sam stigao pa sam ih zagasio ili sam ih slucajno upalio na kratko.

Suluditis,nakon 8 dana stiže kazna na 815e za uploadanje u trajanju minutu i 25sec!!??

Sad,ona uopće( na nju glasi ip adresa) nije bila kući u to vrijeme i ima dokaz(karta za kazalište).

Na njenom kompu nema ni traga tome i ona je spremna dati svoj komp na uvid.

Nitko od njih tamo nema uopće torrente instalirane!!!

Iz advokatske kuće su joj odgovorili da se njih to ne tiče jer da ona mora pazit kome daje šifru!!??

Kako je moguće da ona bude kažnjena kada očigledno nije bila kući tu min i 25sec,plus daje svoj komp na uvid na kojem se vidi da nije počinila prekršajno dijelo???

Da li je to uopće moguće?

Pa to je kao da ja posudim nekom auto a taj napravi prekršaj i mene se tereti zbog toga!!??

Imamo 2 tjedna za prigovor a advokatska kuća inzistira da ih ne zanima njeno pismo nego isključivo druge advokatske kuće!!!

Jel smiju oni to tražit?

Jel moguće da svaku žalbu za bilo šta u Njemackoj mora pisat advokatska kuća?

I da li znate kako ide dalje postupak i šta je vjerovatno da se dalje dogodi dođe li to do suda?

Eto,upozorenje svima da se ovakve stvari događaju,gasite torrente kad idete u zapadne zemlje!

Puno fala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta je nemoguće dokazat?

Jer moja frendica bi trebala prilično lako dokazat da ona nije skidala s obzirom da nije bila tih min i 25sec kući a daje i komp na uvid gdje se analizom lako dokaže da nit je skidala niti je ikada imala torrente instalirane.

Koliko znam,sud mora dokazat da je ONA napravila prekrsaj ili?

Kako uopće ide dalje postupak nakon te žalbe(i to ne shvaćam zašto oni inzistiraju da žalbu napiše advokat)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Advokatska kuća koja tuži ili koja "kažnjava" MORA, a ne može dokazati da je ta koju tuže "nekom dala šifru"

Ja navodim kakav je poslovni model tih adv. kuća (=nagodba, ="Copyright Troll"), a ne precizne upute o postupku/žalbi.

 

Sud ne dokazuje, već sudi/prosuđuje.

 

 

Edit: Još jedan link

... recent string of rulings in which state and federal judges announced that an IP address alone was insufficient evidence of a defendant’s guilt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je jasnije!

Unless they provide you all of the information (they may provide you part of it, but not all), simply ignore such threats

Dakle,u ovom slučaju,trebalo bi ovo ignorirat ili se čak požalit nekoj višoj instanci,udruženju advokata ili državnom odvjetništvu!?

Da li ih jednostavno ignorirat i vidjet da li će ovo ikad doći na sud,pogotovo na ovako klimavim temeljima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija