Jump to content

(NE)komunikacija bivših supružnika otežava viđanje djeteta


dinamomax

Preporučene objave

Poštovai,

 

Otac sam petogodišnjeg dječaka koji živi kod majke više od 600 km. dalje.

Naime moja bivša žena otišla je svom tadašnjem ljubavniku (sadašnjem mužu) na drugi dio države i uzela djete sa sobom prije 2 i pol godine.

Svo to vrijeme imali smo problema s komunikacijom odnosno od nje nikad nije dolazilo ništa i nikakve infomacije.Trudio sam se svo ovo vrijeme da uspostavim kontakt s njom pa i s njim kako bi si mogao pod normalnim uvjetima viđati djete. Morao sam preko svih strana saznavati gdje mi djete uopče živi što sam na kraju i saznao. Naravno policija, CZSS i sud tu ništa nemože (?) ja neznam ni na kojoj adresi mi djete živi a kamoli pod kojim uvjetima! Imao sam priliku upoznati puno očeva s istim ili sličnim problemom koji su preko CZSS dobiti djecu ovrhom, međutim ta su djeca psihički jako nastradala. Upravo je to razlog zbog kojeg još dan danas pokušavam riješiti takve probleme komunikacijom ali neuspješno. Nevidim djete po par mjeseci jer pored alimentacije moram još i doći do tog grada i biti tamo s djetetom negdje (kod njih naravno ne) a ona dolazi u ZG kad to njoj paše. zapravo ona nikako nepazi na to da djete vidi oca. Pitanje je što zapravo legalnim putem mogu napraviti da bi djete moga viđati češće tj. minimalno onoliko koliko bi zakonom trebao s obzirom da djete živi tako daleko od mene, naravno odlukom njegove majke. HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

to sa ovrhom niste u pravu

 

nece ovraha traumatizirati djete niti malo

 

nego ce urazumiti majku

 

ne govorim vam ovo napamet

prije dosta godina ja sam medu prvim ocevima dobio ovrhu odluke o susretima i vidanjima sa djetetom

 

to vam je rjeseno vlo jednostavno

ako ne pusti djete tad i tad platit ce 4000 kuna

ako ponovo ne pusti onda dvostruko

 

to se zove ja mislim financijska ovrha i djeluje ekspresno

 

jedino sto je ogranicena na koliko se sjecam 6 mjeseci

zato ako mislite da je jos usijana glava morate je drzati aktivnom, tu ovrhu

 

pretpostavljam da imate presudu o razvodu i odluku os susretima i vidanjima?

 

zatrazite izmjenu iz novonastalih razloga koji su dob djeteta, sad je starije, i preseljenje

 

ne morate vi biti negdje sa djetemo, vi mozet traziti dobiti duge vikende i praznike i odvesti dijete kuci na par dana ili tjedana

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija