Jump to content

Tužba protiv republike hrvatske kome ? Prije evropskog suda!


pal

Preporučene objave

Prvo - isključite Caps Lock na tastaturi, jer odajete dojam deranja.

 

Drugo - DORH ne podiže kaznene prijave, već optužnice.

 

Po isteku dva mjeseca od podnošenja kaznene prijave, imate pravo zatražiti od DO-a kojem ste podnijeli prijavu, povratnu informaciju o tome što je učinjeno po vašoj prijavi. Ako s odgovorom niste zadovoljni, imate pravo podnošenja pritužbe višem DO-u. A ovisno o okolnostima slučaja, ovdje možda postoji i nadležnost USKOK-a, pa nije isključena i mogućnost da se obratite njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

1.

Prije tužbe protiv RH trebate podnijeti DORH-u Zahtjev za nagodbu .Bez toga tužba Vam se automatski odbacuje .

Taj zahtjev treba imati sve elemente tužbe i ako Vam DORH ne odgovori u roku od 3 mjeseca tada se to smatra tužbom .

2.

Prijava kaznenog djela mora biti argumentirana ,trebate imati dokaze ili svjedoke .Opasno je prijavljivati ako niste sigurni jer onaj koga ste prijavili može ustati protiv Vas za lažno prijavljivanje čl.303.KZ.

3. Ako je neki organ povrijedio Vaša prava od suda dalje tada imate pravo učiniti kako je pod t.1. rečeno .

 

Dakle prijave i tužbe nisu igre ,to je Vaše pravo ,koje treba ozbiljno koristiti.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Prije tužbe protiv RH trebate podnijeti DORH-u Zahtjev za nagodbu .Bez toga tužba Vam se automatski odbacuje .

Taj zahtjev treba imati sve elemente tužbe i ako Vam DORH ne odgovori u roku od 3 mjeseca tada se to smatra tužbom.

 

Ovo je sve potpuno točno, ali nema apsolutno nikakve veze sa inicijalnim upitom, koji je usmjeren na kazneni postupak.

 

2. Prijava kaznenog djela mora biti argumentirana ,trebate imati dokaze ili svjedoke .Opasno je prijavljivati ako niste sigurni jer onaj koga ste prijavili može ustati protiv Vas za lažno prijavljivanje čl.303.KZ.

 

Kazneno djelo lažnog prijavljivanja kaznenog djela, moguće je počiniti isključivo sa izravnom namjerom, a opisani scenarij "niste sigurni", može eventualno potpasti pod neizravnu namjeru, što isključuje lažno prijavljivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim mene su prijavili lažno, policija izdala tjeralicu, uhapsili, priveli, zatvorili otišao na detektor i prošao. Dokaz uhidbeni nalog iza kojega se kriju osobe koje su me prijavile. Kad su me pustili rekao sam da ću podnijeti priavu protiv svojih progonitelja. inspektor je reko cinično samo ti podnesi i ja podnio jedamput odgovor dorha da tu kaznenog djela podnio drugi put i priložio uhidbeni nalog u kojem stoji Teška krađa a odgovora nema 10 mjeseci. Ti ljudi su me zamijenili inspektorovi prijatelji i DO šuti misle da ću odustati. Ne Ne želim ih vidjeti na sudu pa nek sud im sudi a ne postaja ih skriva i taki čine prekršaj skrivanje počinitelja kaznenog djela i šta sad DO štiti inspektore jel s kime će sutra raditi to je H.R.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite očitovanje od DO-a kojem ste podnijeli prijavu o poduzetim radnjama, zatim pritužbu višem DO-u, i na kraju DORH-u u Zagrebu (Središnjici).

 

Iako, još jednom ponavljam - kazneno djelo lažnog prijavljivanja kaznenog djela, moguće je počiniti isključivo sa izravnom namjerom, drugim riječima da su prijavitelji potpuno svjesni da vi niste počinitelj djela i da vas prijavljuju s čistim ciljem pokretanja kaznenog postupka protiv vas, iz raznoraznih razloga. Vi ističete cit. "Ti ljudi su me zamijenili", to nije izravna namjera i spomenutog djela u tom slučaju nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj gosp. me htio propucati na Bundeku pa su me naganjali sa autom oduzeli mi slobodu, prijetili ubojstvom, vrijeđali, psovali i prijavili policiji da bi me oni zatvorili i sad mi nedaju njihova imena preko dorha da ih utužim nadležnim sudom sada i pu čin8 kazneno djelo skrivajući ih eto tak je:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija