Jump to content

voznja bez tehnickog/neodjavljeno vozilo-pravna osoba


alma84

Preporučene objave

postovani, molila bih vas prijedlog/pomoc..

 

radi se o sljedecem:

vozila sam vozilo (u vlasnistvu svoje firme) koje nije imalo tehnicki pregled niti je bilo odjavljeno u roku od 15 dana nakon isteka istih, ali je bilo osigurano (obavezno i kasko osiguranje)...policija me zaustavila, napisala kaznu od 2000 (dvije tisuce) kuna meni, sto si je i podmirila sjedanjem na racun (bez obavijesti)...medutim danas sam dobila obavezni preksajni nalog u kojem stoji ime moje firme i moje osobno, te mi izrekli novcanu kaznu od ukupno 13.000,00 (trinaest tisuca kuma).

 

obrazlozenje:

firmi

suprotno odredbi cl.238 st.1 kaznjivo po cl.238 st.5 ZSPC-a 5.000 kn

te cl.250 st.1 kaznjivo po cl 250 st.10 ZSPC-a 5.000 kn

 

meni (odgovorna osoba - direktor)

suprotno odredbi cl. 238 st.1 kaznjivo po cl. 238 st.6 ZSPC-a 1.500 kn

te cl. 250 st.1 kaznjivo po cl.250 st.11 ZSPC-a 1.500 kn

 

imam pravo na zalbu PP Porec, medutim ne znam kako da napisem zalbu...firma je uredna, placam sve trazbine zakonom propisane, nemam ni jednu mrlju da radimo bilo sta van zakona, niti jedne opomene, nista..ko suza..

 

i sada ovo..osobno sam platila tu kaznu od 2.000 kn sta su mi sjeli na racun i nisam se bunila, no ovo sta sam dobila je nevjerovatno..

vozilo nisam odjavila jer nisam bila u porecu, no tesko cu to dokazati..vozilu je rega istekla 20.3., sa autom se uopce nisam vozila dok nisam isla po njega..cekala sam iz zg policu osiguranja (koja je napravljena 17.4), mene su zaustavili 19.4. tehnicki je napravljen 23.04. (bilo je vikend pa nisam mogla regat vozilo prije).

 

kako da napisem zalbu, sta da napisem?..ovo me podosta potreslo, jer sam uredan vozac..nemam kazni, sem te eto..

molim pomoc..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija