Jump to content

tužba firme


Baksuz21

Preporučene objave

Poštovani,

Sa dotičnom firmom potpisujem ugovor o radu na 12 mjeseci, u studenom.

U siječnju istekne kolektivni ugovor te se sklopi novi u kojem nije određena visina bodova za moje radno mjesto. U ožujku te godine firma donosi odluku o visini bodova koja odmah stupa na snagu,ali ta se odluka ne provodi , već se meni isplaćuje plaća po starim bodovima. U listopadu netko primjećuje tu grešku te se traži od mene povrat preplaćenog iznosa.Napominjem da za promjenu visine bodova nisam bila obaviještena. Ponudili su mi da potpišem da mi obustave zadnju plaću na što nisam pristala.Ugovor mi je u međuvremenu istekao, nisam zaposlenik te firme više.Iz nekih izvora saznajem da je pokrenuta tužba.Prije tužbe sam napisala molbu da mi prioduže ugovor na 6 mjeseci tijekom kojih bih otplatila iznos,na koji nisam dobila odgovor tj. nije mi produžen ugovor.Molim za savjet da li imam pravno gledano šanse, ako pristanem na nagodbu da vratim novce da li plaćam sudske troškove?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija