Jump to content

objedinjenje po novom ili starom zakonu grr


2608karlo

Preporučene objave

Objedinjavanje je napravljeno po novom ZKP-u, obzirom se tu zapravo radi o tzv. "nepravoj" obnovi kaznenog postupka, a izvanredni pravni lijek obnova kaznenog postupka stupio je na snagu odmah za sve postupke (i one u tijeku) sa danom 01/01/2009.

 

Inače, i u samom obrazloženju presude vam citiraju ZKP na koji se pozivaju. Ali, kao što sam rekao, obnova je išla po novom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objedinjavanje je napravljeno po novom ZKP-u, obzirom se tu zapravo radi o tzv. "nepravoj" obnovi kaznenog postupka, a izvanredni pravni lijek obnova kaznenog postupka stupio je na snagu odmah za sve postupke (i one u tijeku) sa danom 01/01/2009.

 

Inače, i u samom obrazloženju presude vam citiraju ZKP na koji se pozivaju. Ali, kao što sam rekao, obnova je išla po novom.

Cek ne pitam za obnovu postupka.nema obnove pravomocna je preduda mislim obje su mu pravomocnr spajanje mu jos nije pravomocno , ali je odradeno.

kuzis zas te pitam.

jer lik na odsluzenju ima puno blaze uvjete uvjeta ak mu se spaja po novom ZKP u a ak po starom uvjeti uvjeta su drugaciji...i sami tok odluke o uvjetu je drugaciji.

nisam imala jos ovakav slucaj pa neznam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da da ok kuzim sjetila sam se.Bravo svaka cast.

al evo vam novog izazova.

isti taj lik odsluzio je staru kaznu 2012 tada su mu dvije spojrne u jedinstvenu sada sluzi nove dvije koje su sad spojene i trecu ga branim postupak u tjeku.

pisem mu spajanje nove i stare kazne...kakvo je vase iskustvo sa time ( nije novo nastalo djelo nakon izlaska vec staro)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:zbunj:

 

Objedinjavanje pravomoćno izrečenih kazni, uvijek ide kroz obnovu kaznenog postupka, a radi se o tzv. nepravoj obnovi kaznenog postupka (čl. 498. st. 1. ZKP-a), nepravoj iz razloga jer se ne prolazi procedura, koja se prolazi za čl. 501. ili 503. ZKP-a, već sve ide puno brže.

 

A kao što sam i ranije napomenuo, postupak se vodi po aktualnom ZKP-u, jer u navedenome slučaju ne vrijedi načelo tempus regit actum, što je jasno specificirano u čl. 574. st. 3. ZKP-a.

 

Ako ste mislili na eventualne materijalno-pravne odredbe (čl. 53. KZ-a odnosno čl. 62. starog KZ-a) - one su ostale identične, ali je upitno jesu li ostvareni uvjeti za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:zbunj:

 

Objedinjavanje pravomoćno izrečenih kazni, uvijek ide kroz obnovu kaznenog postupka, a radi se o tzv. nepravoj obnovi kaznenog postupka (čl. 498. st. 1. ZKP-a), nepravoj iz razloga jer se ne prolazi procedura, koja se prolazi za čl. 501. ili 503. ZKP-a, već sve ide puno brže.

 

A kao što sam i ranije napomenuo, postupak se vodi po aktualnom ZKP-u, jer u navedenome slučaju ne vrijedi načelo tempus regit actum, što je jasno specificirano u čl. 574. st. 3. ZKP-a.

 

Ako ste mislili na eventualne materijalno-pravne odredbe (čl. 53. KZ-a odnosno čl. 62. starog KZ-a) - one su ostale identične, ali je upitno jesu li ostvareni uvjeti za to.

 

 

Da da ok tnx.na podsjetniku.

jos mi niste odgovorili na dio o objedinjenju nove i stare kazne...prijasnja poruka..kada je nova sankcija zatvora izrecena al za djela nastala u periodu prije prve zatvorske kazne.

nadam se da me kuzite ak trebate dodatne parametre javim pojedinosti...zanima me vasa procjena misljenje...praksa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:zbunj:

 

Objedinjavanje pravomoćno izrečenih kazni, uvijek ide kroz obnovu kaznenog postupka, a radi se o tzv. nepravoj obnovi kaznenog postupka (čl. 498. st. 1. ZKP-a), nepravoj iz razloga jer se ne prolazi procedura, koja se prolazi za čl. 501. ili 503. ZKP-a, već sve ide puno brže.

 

A kao što sam i ranije napomenuo, postupak se vodi po aktualnom ZKP-u, jer u navedenome slučaju ne vrijedi načelo tempus regit actum, što je jasno specificirano u čl. 574. st. 3. ZKP-a.

 

Ako ste mislili na eventualne materijalno-pravne odredbe (čl. 53. KZ-a odnosno čl. 62. starog KZ-a) - one su ostale identične, ali je upitno jesu li ostvareni uvjeti za to.

 

Morate točno precizirati - koje kazne su u igri, jesu li sve pravomoćno izrečene, jesu li koje od njih izdržane i ako da - kada, dakle cijela kronologija od počinjenja djela do pravomoćnosti do izdržavanja ili izdržavanja koje slijedi.

 

To sam si i mislila pa krenimo.

prva kazna po zkp cl.224 dosudena 2009 godina uvjeta..uvjet ukinut 2010g kazna 1g. Ta je kazna odsluzena 2011g i spojena je bila sa kaznom pravomovnom naravno 2011 isto zkp.cl224 dakle te dvije kazne objedinjene su 2012 g.naravno pravomocne su i kazna je odsluzena.klijent je izasao iz zatvora 2012 dobio uvjeta 6.mj. ta su djela pocinjena 2008 i 2011.

Sada je u zatvoru objefinila sam mu kazne dvije su u igri i cekam pravomocnost.kazne su po zkp cl.293 gospodarski kriminal.jedna je u trajanju od 10 mj.djrlo pocinjeno 2010 kazna dosudena 2012 i tada je pistala pravomocna druga kazna isto gospodarski 293 cl.stavak 1 i 2 kazna dosudena 2014 i pravomocna zatvora dvije i pol naravno a djelo pocinjeno 2009 i 2010(tu je bilo ukupno pet djela).

E sad znaci ovu kaznu od deset mj.i ovu od dve i pol god.smo spojili i jedinstvena je na tri godine.

sada se spaja znaci ta nazovimo ju nova od tri god.i stara ona oddluzena od 1 god. I deset mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da su ispunjeni uvjeti za objedinjavanje kazni.

 

Hvala na odgovoru...i ja isto djelim takvo misljenje.

javim se povratno kada dobijem odgovor od suda.

nadam se da nebude dugo..nekad im je trebala vjecnost no sada vec zadnjih nekoliko radnji takve prirode rjesavaju unutar nevjerojatnih za nase sudstvo mjesec do dva.

ima pomaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Čiste" stvari idu odmah, "nečiste" se znaju zavući, tako je to otkada se postalo "robom" statistike.

 

Svakako javite ishod, moguće pomognete nekome u istoj ili sličnoj situaciji.

 

Uh taman kada sam pomislila kako sam završila sa nedoumicama o ovoj temi neke mi stavke nedaju mira pa moram opet zatražit pomoć,mišljenje,sugestiju.

Nije mi baš jasna jedna sitnica.

Naime ne razumijem kod objedinjenja stare i nove kazne,odležanog i neodležanog djela tj.uvjetni otpust.

Znaći klijent je imao objedinjenu kaznu u trajanju od 1g. i 10 mjeseci,ali mu je uvjet odobren u trajanju od 4 mj.Znači u zatvoru je bio točno 1 g. i 6 mj.

Sada služi objedinjenu kaznu u trajanju od 36 mj.

 

Ono o ćemu smo do sada razgovarali mi je jasno i istoga smo mišljenja da su ispunjeni uvjeti za objedinjenjem kazni,no ono što neznam je sljedeće.

Prilikom objedinjenja stare već odslužene kazne i nove kazne što će se uzeti u obzir prilikom spajanja.

Kazna koja je izrečena 1g. i 10 mj ili kazna koja je fizićki odslužena znaći ona koja je umanjena za uvjetni otpust dakle 1 g. i 6 mj.

Bojim se da ukoliko tražimo zahtjev za spajanjem da moj klijent nebi došao u nepovoljniji položaj.

teoretski mogao bi biti zakinut za ta četiri mjeseca koja je bio na uvjetnom otpustu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh taman kada sam pomislila kako sam završila sa nedoumicama o ovoj temi neke mi stavke nedaju mira pa moram opet zatražit pomoć,mišljenje,sugestiju.

Nije mi baš jasna jedna sitnica.

Naime ne razumijem kod objedinjenja stare i nove kazne,odležanog i neodležanog djela tj.uvjetni otpust.

Znaći klijent je imao objedinjenu kaznu u trajanju od 1g. i 10 mjeseci,ali mu je uvjet odobren u trajanju od 4 mj.Znači u zatvoru je bio točno 1 g. i 6 mj.

Sada služi objedinjenu kaznu u trajanju od 36 mj.

 

Ono o ćemu smo do sada razgovarali mi je jasno i istoga smo mišljenja da su ispunjeni uvjeti za objedinjenjem kazni,no ono što neznam je sljedeće.

Prilikom objedinjenja stare već odslužene kazne i nove kazne što će se uzeti u obzir prilikom spajanja.

Kazna koja je izrečena 1g. i 10 mj ili kazna koja je fizićki odslužena znaći ona koja je umanjena za uvjetni otpust dakle 1 g. i 6 mj.

Bojim se da ukoliko tražimo zahtjev za spajanjem da moj klijent nebi došao u nepovoljniji položaj.

teoretski mogao bi biti zakinut za ta četiri mjeseca koja je bio na uvjetnom otpustu.

 

Mislim sve u zakonu recimo jasno piše čl.53..."kazna ili dio kazne koju je osuđenik izdržao ne računajući vrijeme provedeno na uvjetnom otpustu,uračunat će se u izrečenu jedinstvenu kaznu.."

Ako sam dobro shvatila klijentu e se spajati kazna od 36 mj i 22 mj znaći ukupno trajanje zatvora je 58 mj. a od toga će mu se oduzeti vrijeme provedeno na izdržavanju prijašnje kazne zatvora od 18 mj. dakle trebao bi odležati još 40 mj.

Dakle ispada da ukoliko objedine kaznu klijentu će se trenutna kazna uvećati za četiri mj.

Koja bi to svrha bila onda bolje da to niti ne radimo točno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da će sud navedeno imati u vidu i kroz princip asperacije, kojeg je ionako dužan pridržavati se u sklopu stjecaja, izreći jedinstvenu kaznu pazeći i na ta 4 mjeseca. Neće ići na štetu, u najgorem slučaju "skinut" će ta četiri mjeseca.

 

Ok tnx moj je prijedlog i bio da idemo na spajanje nove i stare kazne iz cistog razloga jer ce puno prije doci na 1/3 i 1/2 kazne i time dobiti bolje uvjete premjestaj u poluotvoreni tip kaznionice ...sto je njima poprilicno vazno...hvala jos jednom na savjetu..javljam ishod povoljan za mog klijenta nadam se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ajmo pričekati pravomoćnost prvo, jer preskakanjem koraka nećete postići apsolutno ništa.

 

Inače, rad za opće dobro nije nikakva posebna vrsta kazneno-pravne sankcije, već se zapravo radi o načinu izvršenja izrečene kazne zatvora u trajanju do 1 godine odnosno novčane kazne u visini do 360 dnevnih iznosa.

 

Smatram da će u slučaju pravomoćnosti obje presude postojati uvjeti za traženje tzv. neprave obnove postupka iz čl. 498. ZKP-a, ali ne rada za opće dobro, već izrečenih kazni zatvora (pretpostavljam godina dana i šest mjeseci ?), a koje su "konvertirane" u rad za opće dobro.

 

Međutim, imajte na umu kako je maksimalno moguće trajanje rada za opće dobro prema našem KZ-u, ograničeno na 730 sati (odnosno 720 ako se radi o novčanoj kazni), a što vaša stranka već ima, pa je pitanje što bi sud u slučaju obnove napravio, a glede rada za opće dobro. Jer, objediniti kazne nije problem, ali je problem što učiniti sa radom za opće dobro tada. KZ je po tom pitanju nedefiniran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Mišljenja sam da biste ovim objedinjavanjem samo pogoršali situaciju za vašu klijenticu. Jer ukoliko joj se objedine kazne, jedinstvena će svakako biti veća od 1 godine, a tada više neće biti mogućnosti za njihovu konverziju u rad za opće dobro.

 

Pozz

javljam ishod spajanja nove i stare kazne ta mog klijenta.

kazna mu je objedinjena stara vec odlezana prije dvije godine i ova nova.

umanjeno mu je dva mjeseca 4g. 8 mj.jedinstvena .

po meni klijent je zakinut jer mu je uvijet iz stare kazne bio 4 mj.tako da mu se kazna teoretski povecala za dva mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija